Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Mietek
2010-12-30, 13:11
Pantoflarstwo

Twoje odczucia względem nierówności płci są...
pochlebne (przecież jedna płeć wspomaga drugą)
50%
 50%  [ 1 ]
żenujące (np. przepuszczanie kobiety w drzwiach, wskazuje jej niższy status)
50%
 50%  [ 1 ]
Gosowa: 2
Wszystkich Gosw: 2

Autor Wiadomo
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
  Wysany: 2010-12-26, 20:22   Pantoflarstwo

Jak zostać, trwać i przestać być pantoflarzem?

jakie są plusy (i minusy)?


wydaje się że kobiety takich "pomocników" traktują z lekkim zażenowaniem i zazwyczaj wążą się z osobami nie wykazującymi owych zachowań, prawda?
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2010-12-27, 17:37   

o pantoflach już był temat :) i nie wiem co ma wspólnego z pantoflowaniem nierówność płci.
Nierówność moim zdaniem jest i powinna być. Kobiety w górnictwie? no może nie szczególnie...
Co do pantofli. Jak dla mnie są słodcy swoją pierdołowatością niczym ślepe szczeniaczki :) Ale dla mnie chłop to chłop. Niech nawet będzie uparty jak osioł ale musi mieć własne zdanie.
Pantoflem sienie zostaje i nie przestaje się nim być. Jeżeli facet ma skłonności do podporządkowywania się to podporządkowywać się będzie każdej i zawsze, bo takie ma usposobienie, taką naturę.
_________________

 
 
 
włochaty 
przytulasek



Wiek: 28
Doczy: 26 Cze 2009
Posty: 206
Wysany: 2010-12-27, 22:20   

Taka jedna napisa/a:
Jeżeli facet ma skłonności do podporządkowywania się to podporządkowywać się będzie każdej i zawsze, bo takie ma usposobienie, taką naturę.
Szczerze wątpię. Raz sie człowiek za bardzo podporządkuje, to się sparzy, i przy następnym związku będzie bardziej obstawiał przy swoim.
_________________
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2010-12-28, 09:47   

Jak zostać? Znajdź dziewczynę do związku, która będzie kochać mniej niż ty i lubi mieć "cichą" władzę :P
Jak trwać? Zgadzaj się potulnie na wszystko co partnerka ci poradzi (najczęściej będą to dobre rady, ale są też te beeee...).
Jak przestać? Zawszę możesz słuchać co mówią i potulnie machać głową a i tak robić swoje.

Swoją drogą:
"Twoje odczucia względem nierówności płci są..." <- mówiąc o nierówności płciowej nadmieniaj, że chodzi ci o własne teorie, bo sory bardzo ale:
"przepuszczanie kobiety w drzwiach, wskazuje jej niższy status" to tylko uprzejmość wobec kobiety, albo jesteś albo nie. Ja jestem uprzejmy tylko wobec mojej partnerki, ale co z tego. To każdego osobista decyzja.

"żenujące" <- tutaj przykładem może być uprzedzenie do kobiet w sprawach zawodowych.

Sory kolego ale masz jakieś dziwne przekonania na temat przeciwnej płci i jej traktowania, otwórz oczy :roll:
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imi: NaTaNaEl
Wiek: 45
Doczy: 28 Pa 2010
Posty: 223
Skd: PL północna
Wysany: 2010-12-29, 22:41   

Taka jedna napisa/a:
Ale dla mnie chłop to chłop. Niech nawet będzie uparty jak osioł ale musi mieć własne zdanie.
to do mnie? :D


a skoro o myśleniu abstrakcyjnym (choć czy na pewno?), popatrzmy też szerzej, że "pantoflem" (choć pewnie należałoby nazwać to inaczej?) potrafią być też panie...
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2010-12-30, 11:14   

Cóż Panie również ale zasada ta sama, dobrowolnie się podporządkowują partnerowi (chociaż czasami niekoniecznie... ale bez OT). Z rozmów z przyjaciółmi wnioskuje jednak, że niektórym Panią to po prostu odpowiada. Nie wiem, może czują się wtedy bezpieczniej gdy nie muszą podejmować same za siebie decyzji? Choć z drugiej strony zawsze idzie zwalić winę na partnera ^^ nie no żarcik :P
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2010-12-30, 13:01   

http://mportalik.net.pl/viewtopic.php?t=2878
Wiedziałam, że ten temat gdzieś już był :)

Że też się komuś chciało ;d W takim razie zamykam. Do dalszej konwersacji zapraszam pod wskazanym linkiem/ Mietek
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
Ostatnio zmieniony przez Mietek 2010-12-30, 13:10, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group