Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Podróż w czasie
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-01-26, 01:44   Podróż w czasie

"Światło gwiazdy nie potrzebuje czasu, żeby do nas dotrzeć, to czas je do nas kieruje. Zrozumienie, czym rzeczywiście jest czas, da nam możliwość podróżowania w jego wymiarze. Nasze ciała podlegają fizycznym ograniczeniom, ale nasze dusze są od nich wolne"

Jak to rozumiecie?
W ogóle czym jest czas?
Podróż w czasie to abstrakcja? Czy może jednak to coś możliwego? :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-26, 17:17   

Einstein twierdził, że czas jest względny i możemy się dowolnie poruszać po osi czasu. Byc może coś w tym jest.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imi: Hell
Wiek: 33
Doczya: 16 Sty 2007
Posty: 366
Skd: Kopytkowo
Wysany: 2007-01-26, 18:20   

Czas to tylko wymysl ludzi... utrudnia i tak już trudne życie... a realnie rzecz biorąć podróże w czsie są niemożliwe... no chyba że przekracza się linie zmiany daty :)
_________________
Hell jest tak trochę:)
 
 
 
Zły Człowiek



Doczy: 06 Sty 2007
Posty: 77
Wysany: 2007-01-26, 22:33   

polecam film Donnie Darko, ladnie porusza ten temat.
 
 
NNF 
po czasie


Doczy: 27 Sty 2007
Posty: 64
Skd: południe
Wysany: 2007-01-27, 10:17   

Można. W ciele niefizycznym jak najbardziej :prosze:
_________________
http://www.fotka.pl/profil/ejZOBACZ/

minimalnie w słowach.
 
 
Lukas1990 
Jestem jaki jestem



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 29 Cze 2006
Posty: 767
Skd: Ł......
Wysany: 2007-01-28, 17:50   

Nie nie ma czegoś takiego jak podróż w czasie. Tak samo jak nie ma UFO
_________________
Przeważnie, zachowuję się poważnie
Przeważnie, nikogo nie drażnię
Przeważnie, słucham rad uważnie
Przeważnie, nie czuję się odważnie
Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie
Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie
Poprzez wyobraźnię kreuję własne ja
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-04-13, 22:23   

1)podróż w czasie jest niemożliwa bo powodowała by paradoksy czasowe ;) jak Newcomba(po modyfikacji z machiną czasu)
2)zdaje się, że św. Augustyn twierdził, że czas jest tylko i wyłącznie wymysłem umysłu ludzkiego i poza nim nie istnieje :) do mnie to przemawia, ponieważ mamy zakodowaną pewną liniowość czasu, podczas gdy w przyrodzie następuje przedewszystkim cykliczność i to ona jest ważna ;) tylko człowiekowi liniowość czasu jest podszebna bo inaczej jak możnaby było mówić o życiu po śmierci?
_________________

 
 
 
Doignar 



Wiek: 34
Doczy: 13 Kwi 2007
Posty: 8
Skd: Zza pleców
Wysany: 2007-04-14, 09:54   

Jak napisał Klang Einstein twierdził że jest taka możliwość, nawet wysnuł swoją teorię na ten temat, lecz potem spalił swoje zapiski (jak wiele jego prac, które skończyły w piecu). Einstein cierpiał na chorobę psychiczną co nie utrudniało mu bycia geniuszem tamtych czasów.
_________________
Jaka jest szansa że dwoje ludzi zakocha się w sobie?
A jaka jest szansa że z tego wszystkiego powstaniesz Ty?
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-04-29, 18:03   

Doignar napisa/a:
Jak napisał Klang Einstein twierdził że jest taka możliwość, nawet wysnuł swoją teorię na ten temat, lecz potem spalił swoje zapiski (jak wiele jego prac, które skończyły w piecu). Einstein cierpiał na chorobę psychiczną co nie utrudniało mu bycia geniuszem tamtych czasów.

Szkoda. Szkoda, że spalił. Byłoby cudownie podróżować w czasie. Tylko czy tylko do tyłu? A może do przodu też? :>
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-04-29, 18:46   

Mazina napisa/a:
Byłoby cudownie podróżować w czasie. Tylko czy tylko do tyłu? A może do przodu też? :>

Doignar napisa/a:
Jak napisał Klang Einstein twierdził że jest taka możliwość, nawet wysnuł swoją teorię na ten temat, lecz potem spalił swoje zapiski

moim zdaniem wcale nie fajnie :/ istnieją teorie wg których taka podróż spowodowała by nieodwracalne zapętlenie. innymi słowy koniec śwoiata a raczej czasu (co dla człowieka się równa) jeżeli nawet Einstein wymyśił jak to zrobić (jakąś machinę czy co- w co wątpię) to moim zdaniem nie spalił zapisków z szaleństwa, ale z geniuszu ;) bawienie się czasem to jak bawienie się w Boga...DZIECI NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMACH!!!
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-04-29, 18:51   

Skupmy się lepiej na tej milszej stronie podróżowania w czasie :D
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-05-06, 12:16   

Mi wystarcza podróż w moich wspomnieniach. ^^

A czasem, mimo wszystko, nie chciałabym się bawić. Może byłoby miło, ale jaka to odpowiedzialność. Zresztą, gdyby podróże w czasie byłyby możliwe, chyba przestałabym doceniać ulotność chwili...
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-05-07, 01:17   

Oczywiście, że podróże w czsie są możliwe, włąśnie przed chwilą przeniosłem sie o kilka lat do przodu.

To łatwe i każdy może.. już mówię jak:

Kiedy miałem 10 lat, położyłem się w swoim pokoju, wpatrzyłem się w sufit i lampę... i chciałem przenieść się w czasie o 10 lat.

Przed chwilą znowu się tak samo położyłem, popatrzałem tak samo w sufit, lampę... i mam 20 lat. :D
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-05-08, 10:57   

Mkj, zazdroszczę :P mi się takie bezpieczne przenoszenie nigdy nie wyszło :lol: nie potrafię dalej niż 5 minut do przodu :P
_________________

 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-20, 15:37   

Tak mentalnie przenosić się w czasie to ja też potrafie :twisted: (cieleśnie to gorzej) tylko, że najczęsciej (przynajmniej ostatnio) wracam do wspomnień związanych z takim kims :cry: i te przenosiny są dla mnie bardzo niemiłe tzn: skutki ich. Potem sobie wspominam szcześliwe chwile i z (delikatnie mówiąć) nostalgią czyli łezką w oku mysle kiedy mnie choć coś w połowie tak fajnego spotka :?
Mkj napisa/a:
Kiedy miałem 10 lat, położyłem się w swoim pokoju, wpatrzyłem się w sufit i lampę... i chciałem przenieść się w czasie o 10 lat.

Przed chwilą znowu się tak samo położyłem, popatrzałem tak samo w sufit, lampę... i mam 20 lat.
To było w tym samym miejscu więc nieco "łatwiej" to tym bvardziej mnie chciałabym odwiedzac tych miejsc które mi się z nim kojarzą.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group