Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy miasto jest jak utwór poetycki?
Autor Wiadomość
LLiekas121

Wysłany: 2011-05-30, 13:13   Czy miasto jest jak utwór poetycki?

Ja uważam, że tak. Co Wy myślicie?

Jestem z Wrocławia i uwielbiam to miasto. Jest dla mnie inspiracją i czuję się tu jak w domu.
Czy Wy kiedyś pisaliście wiersze o swoim mieście? Ciekawi mnie ujęcie bliskich miejsc w poezji. Ciekawią mnie sposoby wyrazu i środki jakich używacie?

Autor Wiadomość
Troy
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-30, 14:06   

Można różnie przedstawiać miasto. Ja dość często korzystam z motywów "miasteczkowych", ale nie pisałam nigdy o swoim mieści ani żadnym innym.
Mój kolega napisał kiedyś w wierszu coś mniej więcej takiego - nadaj imię swojemu
miastu. Wszystko może być miastem i miasto też może być wszystkim, efekt zależy od tego, jak to przedstawisz.

Autor Wiadomość
LLiekas121

Wysłany: 2011-06-02, 14:53   

A słyszałeś o Księdze Powodów???

Autor Wiadomość
Troy
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-02, 14:54   

LLiekas121 napisał/a:
A słyszałeś o Księdze Powodów???

Nie.

Autor Wiadomość
LLiekas121

Wysłany: 2011-06-09, 10:42   

Ja ostatnio pracuję nad kilkoma opowiadaniami o tematyce miasta, jego życiu i motywach utylitarnych.

Dlatego zainteresowało mnie ostatnio, jak ludzie postrzegaja swoje miasto - czy czują z nim więź, czy jest to jedynie wygodne miejsce zamieszkania, które nie budzi żadnych emocji.

Czy utwory poetyckie nadają miastu duszy, czy to miasto daje natchnienie poetom i prozaikom?

Jest taka Księga, 2012 powodów, by pokochać Wrocław. Tam wpisują swe powody mieszkańcy. Uważam, że to genialne źródło inspiracji...

Jak myślicie? Czy można napisać coś ciekawego na podstawie takiego materiału - z życia wziętego?

Autor Wiadomość
Troy
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 22:04   

Jeśli chodzi o napisanie wiersza, uważam że nie. Wiersz pisze się zwykle na podstawie własnych przeżyć i odczuć. Wiersz na podstawie cudzych spostrzeżeń będzie nadęty i sztuczny, a przede wszystkim, nie oszukujmy się, ale niezbyt szczery.

Odpowiedz do tematu