Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Czy związki mają jakikolwiek sens?
Autor Wiadomo
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2011-06-20, 13:20   

Mietek napisa/a:
Troy napisał/a:


Papugi nierozłączki! :-)


Tak tak i modliszki też ;d

ej no chyba lepiej szukać podobieństw przynajmniej wśród strunowców ROTFL
_________________

Ostatnio zmieniony przez Taka jedna 2011-06-20, 13:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2011-08-25, 23:49   

Cytat:
Mianowicie ciekawi mnie czy związki z LOGICZNEGO punktu widzenia mają według Was sens?


Miało być bez miłości i emocji, a tu prawie każdy post do tego nawiązuje :D .

Za bardzo na prawie się nie znam, zresztą w Polsce to i tak bida z nyndzom ale z tego co wiem, na zachodzie związki się opłacają. Super pro-rodzinna Holandia daje małżeństwom bardzo nisko oprocentowane kredyty, wypłaca rodzinne zasiłki, sponsoruje jakieś tam wakacje i generalnie prowadzenie wspólnego rachunku jest tam bardzo opłacalne. No i nie da się ukryć, że z praktycznego punktu widzenia w pojedynkę ciężej utrzymać dom, spłacić kredyt, wyjechać na wakacje (ach te podwójne łóżka w hotelach!) oraz wytrzymać psychicznie. Nawet instytucja przyjaciela może zawieść - jednak partnerstwo zobowiązuje do ciągłego przebywania ze sobą, a jeżeli jest ono dobrze zgrane - z pewnością stanowi ogromne odciążenie nie tylko dla ciała, ale także dla psychiki. Oczywiście równie dobrze można mieszkać do końca życia z mamą - płacić na pół rachunki, jeździć z nią na Teneryfę i prowadzić pogadanki wieczorne przy herbacie... ale nie da się ukryć, że może być to jednak niezbyt komfortowa sytuacja, a jednak stereotypowy i książkowy związek występuje na przestrzeni tego samego pokolenia, więc wydawałoby się, że im mniej różnic wychowawczych i środowiskowych - tym łatwiejsze życie.

Ale tak naprawdę nie umiem myśleć logicznie, z związki nic z logiką nie mają wspólnego, więc już więcej się nie wypowiadam :p .
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-08-26, 00:15   

Mietek napisa/a:
Mianowicie ciekawi mnie czy związki z LOGICZNEGO punktu widzenia mają według Was sens?

Nie.
Bo nie i już. :D
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2011-08-27, 20:43   

Można się podzielić obowiązkami w domu i więcej czasu dla siebie?
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2011-08-27, 22:04   

Kya napisa/a:
Można się podzielić obowiązkami w domu i więcej czasu dla siebie?


Oczywiście, z tym że im więcej osób tym więcej obowiązków, więc pi razy drzwi to się równoważy ;)
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2011-08-27, 23:29   

to zależy; coś i tak pasuje ugotować. Obranie 4 ziemniaków więcej to nieduża cena za to, że np gotujesz co drugi dzień.
Albo można się podzielić obowiązkami jak komu wygodnie: ja np mogę umyć jeden talerz więcej jak dzięki temu nie będę musiała odkurzać, albo gotować.
Szybciej się brudne rzeczy na pranie zbierają i ani Ci nie zalegają, ani nie pierzesz 3 rzeczy w wielkiej pralce.

Ot, sprowadziłam związek do czystej logiki, ekonomiczności i wygody ;)

Ja i tak wierzę w ich inny, mniej logiczny sens :P
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2011-08-28, 14:04   

Kya napisa/a:
to zależy; coś i tak pasuje ugotować. Obranie 4 ziemniaków więcej to nieduża cena za to, że np gotujesz co drugi dzień.
Albo można się podzielić obowiązkami jak komu wygodnie: ja np mogę umyć jeden talerz więcej jak dzięki temu nie będę musiała odkurzać, albo gotować.
Szybciej się brudne rzeczy na pranie zbierają i ani Ci nie zalegają, ani nie pierzesz 3 rzeczy w wielkiej pralce.

Ot, sprowadziłam związek do czystej logiki, ekonomiczności i wygody ;)


Tak, ale to także niesie za sobą spore ograniczenia i niedogodności.
Przede wszystkim, albo musimy iść na kompromisy w posiłkach, albo każdy gotuje dla siebie, bo raczej mało prawdopodobne, że gusta smakowe pokryją się w 100%.
Z praniem sytuacja wygląda tak, że może i szybciej się zbierają, ale wtedy zaś trzeba częściej pranie rozwieszać i zdejmować, składać i prasować i na dodatek dwa razy więcej ;)
Itepe. Jak widać każdy medal ma trzy strony.

Kya napisa/a:

Ja i tak wierzę w ich inny, mniej logiczny sens :P


W to nie śmiem wątpić, ale lubię sobie czasem na niektóre "rzeczy" popatrzeć od innej strony.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2011-08-28, 17:36   

wiesz co z gotowaniem to podejrzewam że jeśli miałabym to robić sama to nie myślałabym o tym, co lubię, tylko co umiem ugotować, ewentualnie co przygotuję możliwie szybko ;)

Myślę że u nas to bardziej problem taki, że gotujący (co tu ukrywać, Jacek xD) jak ma ochotę na mięso to przewiduje też wersję bezmiesną dla mnie ;)

O proszę, kolejny przykład: dla dwóch osób opłaca się już zmywarka. Bo dla jednej to naczynia zbierają się kilka dni, śmierdzą i w ogóle. I jasne, że można puszczać codziennie półpuste i nawet wyładowanie trochę mniej trwa, ale wtedy marnuje się prąd i wodę ;)
Myślę, że nawet ze strony czysto logicznej sporo przykładów można znaleźć ;)
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2011-08-29, 20:58   

Do wszystkich przykładów Madzi wystarczyłby współlokator.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
mjuzik 
master



Imi: brat Jaca
Wiek: 27
Doczy: 21 Lip 2006
Posty: 583
Skd: czarna dupa
Wysany: 2011-08-29, 22:15   

Madzia nie wymieniła wszystkich zalet posiadania partnera zamiast współlokatora.
_________________
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2011-08-29, 22:39   

Miałam mówić, że współlokator trochę przeszkadza w seksie, ale w sumie partner też jeśli się chce go uprawiać z kimś innym niż on (czyli tak jak przy wersji- współlokator :P )

Ale sorki, nie prałabym gaci współlokatorowi, a facetowi bym mogła :P

Plus o ile wspólnota finansowa z partnerem jest ok o tyle ze współlokatorem już by mi nie odpowiadała.
 
 
 
Odette



Doczy: 12 Cze 2012
Posty: 35
Wysany: 2012-06-12, 23:23   

Wszystko ma sens, zależy od nastawienia i osobistych priorytetów - o. Związki mają sens, jeśli jest się zaangażowanym uczuciowo.
 
 
 
Halibut 



Imi: Marek
Doczy: 02 Lut 2012
Posty: 221
Skd: wawa
Wysany: 2012-06-13, 09:37   

Niektórzy ludzie są monogamistami a niektórzy nie. Tym którzy są również mogą podobać się inni ludzie i fizycznie i psychicznie tylko są wierni swoim partnerom i już.
Ekonomicznie najwydajniejsza jest para bez dzieci. Single mają niestabilne zazwyczaj pod tym względem życie i jak się noga powinie to jakoś muszą sobie sami radzić. A w parach zawsze ma się wsparcie. Związki mają sens nie tylko ten uczuciowy ale i ekonomiczny np jak ktoś mocniej zachoruje to partner się nim może opiekować a jakby był sam to trzeba by do niego wzywać np pielęgniarkę dlatego nawet państwu się opłaca promowanie takiej formy relacji.
 
 
 
TriColore 



Imi: Agnieszka
Doczya: 06 Gru 2011
Posty: 133
Wysany: 2012-07-03, 16:46   

Człowiekowi jest potrzebny ktoś, kto będzie go kochał bo nie jesteśmy nieśmiertelni i samowystarczalni. Nie da się przewidzieć przyszłości, nie wiadomo czy ekonomicznie będzie nas stać na opiekę, a na osobę kochającą zawsze można liczyć, bez względu na warunki. Przypuszczam, że nie jest fajnie chorować i umierać w samotności.
 
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2012-07-03, 18:20   

TriColore napisa/a:
Człowiekowi jest potrzebny ktoś, kto będzie go kochał bo nie jesteśmy nieśmiertelni i samowystarczalni. Nie da się przewidzieć przyszłości, nie wiadomo czy ekonomicznie będzie nas stać na opiekę, a na osobę kochającą zawsze można liczyć, bez względu na warunki. Przypuszczam, że nie jest fajnie chorować i umierać w samotności.


To już jest dość ogólne. Bo poza partnerem, mamy przecież rodzinę, przyjaciół.
Poza tym niektórzy wręcz lubią samotność.
Dlatego pytałem o argumenty z typowo logicznego punktu widzenia, a nie typu: "bo komuś może być smutno", bo tutaj już wchodzimy w emocje i uczucia, które z logiką mają niewiele wspólnego, choćby z tego względu, że u każdego są inne.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group