Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Krystyna
2007-06-15, 22:56
Coś z niczego :)
Autor Wiadomo
welwet 


Wiek: 36
Doczya: 12 Lip 2006
Posty: 136
Wysany: 2006-07-23, 12:53   

Banany z cukreemm :P PYSZNE!!!!!!!
 
 
 
Blanca 
niezależna



Doczya: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skd: Blancostok
Wysany: 2006-07-23, 13:47   

A ja pozostanę przy surowych bananach... :oops:
he kiedyś robiłam szyszki.. były takie twarde że nie dało się ich ugryźć :lol:

lChyba będe musiała poszukać sobie męża kucharza, bo w przyszłości umrę z głodu :oops: :lol: :lol:
taka ze mnie kucharka..
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-07-09, 13:19   

Dobra ej ludzie pisać mi szybko jakieś przepisy na coś z niczego do żarełka xD bo dziś pare znajomych wpadnie i może jakiś ciekawy przepis dacie :P

Nie muszą to być placki, mogą być sałatki czy coś xD
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Allure
[Usunity]

Wysany: 2007-07-09, 13:21   

ja uwielbiam banany w czekoladzie xD wystarczy zwykła mleczną czekolade roztopic i polać banany xD MMmm
no i jeszcze jabłka (chyba muszą być RENETY) z dzemem, wydrąża sie środek (pestki i to co je otacza hehe) i nakłada tam dzem najlepiej truskawkowy xD potem to do piekarnika ale nie wiem na ile xD zeby jablka byly miekkie :P ja bardzo je lubie xD
Ostatnio zmieniony przez Allure 2007-07-09, 13:31, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-09, 14:53   

Tak zupełnie na szybko to po prostu galaretka z owocami (na to mozna dac bitą śmietanę, mniam) albo kupiony biszkopt (jak nie ma czasu piec) obłożony owocami i oblany galaretka :D

U mnie zawsze skutkuje, szczególnie latem jak owoce tańsze :wink:
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-07-09, 14:56   

ja właśnie robię kugel z cebuli jak będzie dobry podam wam przepis xD
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Doczy: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skd: z serca
Wysany: 2007-07-09, 21:05   

nadal Kochanie nie rozumiem jak Ci to wyszlo :P i jak to moze smakowac :P
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-07-09, 22:47   

ojej bo słyszcie, że cebula i jajka to od razu ble :P zrób zasmakuj i potem oceń xD
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-07-10, 11:20   

jeśli ktoś wspominał o bananach to polecam banany flambirowane z lodami albo bitą śmietaną :) :)

SKLADNIKI:

* Składniki 4 średnie banany
* 2,5 dag masła
* 6 dag cukru
* 20ml rumu
* Do podania bita śmietana lub lody

1. Na średnim ogniu topimy masło i cukier, na dużej, stalowej lub emaliowanej patelni.
2. Obieramy banany, przekrawamy je w poprzek na połówki, a następnie wzdłuż na ćwiartki.
3.banany wrzucamy na gorące masło, smażymy na dosć dużym ogniu przez 2-3 minuty
4. Wlewamy na patelnię rum, podgrzewamy kilka sekund, a następnie odsuwamy się od patelni i zachowując ostrożność podpalamy alkohol długą zapałką ( na tym właśnie polega to tajemnicze flambirowanie :) ). Musimy odczekać, aż rum się wypali, potrząsając delikatnie patelnią.
6. Przekładamy owoce na deserowe talerzyki i podajemy z bitą śmietanką lub lodami, można lody/bitą śmietankę posypać tartą czekoladą.



jak by ci znalazłem na nią przepis:
Cytat:
Kupić kremówkę 30%, lub 36% jeżeli znajdziesz. Przed ubijaniem schłódź ją w lodówce. Możesz też odrobinkę posolić, ale ciut ciut.

Ubijamy dość intensywnie, w połowie słodzę, ale nie za dużo, lepiej dołożyć. Nie słódź na sam koniec, bo nie rozpuści się cukier.
Kończymy ubijanie kiedy całość jest już dość gęsta. Kiedy z wierzchu jest już ubita pod spodem jeszcze jest płynna, więc trochę przeciągnij.

To chyba maksymalnie wyczerpująco.


Uwaga!!
Jeśli sami robimy bitą śmietankę powinna być mocno schłodzona!! i błagam w dużym naczyniu!!!

Tak dla zwrócenia uwagi, bo nie wyjdzie ^_^

EDIT:
zamiast rumu może być śliwowica albo inny alkohol z 80 voltami ^_^
bo się nie zapali ^_^
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
Ostatnio zmieniony przez BazyL 2007-07-10, 11:22, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-02-28, 10:47   

A propos coś z niczego:
w jednym garnku gotujemy makaron - nie muszę chyba pisać jak ;p
na patelnię wlewamy oliwę z oliwek, i wrzucamy ze dwa ząbki czosnku przekrojone na pół. Prażmy to na małym ogniu i w tym czasie kroimy pomidory najlepiej koktajlowe no i wrzucamy je na patelnię i gotujemy na b. małym ogniu. Do smaku dodajemy cukru, i przed samym końcem wrzucamy kilka listków bazylii. Prościzna a naprawdę smaczne.

2. to samo oliwa z oliwek + czosnek ale drobniej pokrojony, i później na patelnie wrzucić wcześniej ugotowany makaron, wrzucić kilka listków bazylii. Jak dla mnie pycha ;p
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
Ostatnio zmieniony przez Kya 2009-02-28, 12:24, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
greenwitch
[Usunity]

Wysany: 2009-03-11, 17:39   

zrobić coś z niczego jak się ma wyłączony gaz w domu, to dopiero sztuka ;] przez 2 tygodnie praktykowałam :D
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2009-03-11, 17:57   

Ja tam ostatnio zajadam się bagietką maczaną w sosie z zupki papierkowej (a ile smaków mam do wyboru, mmm :P ). Dolewa się tylko mniej wody i dodaje łyżkę śmietany. I mniam.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-04-25, 11:32   

dziś mam coś z niczego :P
makaron, na patelni podsmażyłam ząbek czosnku i kawałek mięska (jedno udko, oczywiście kość wycięta ;p ). Mięso pokrojone na drobniejsze kawałki, wszystko to smażyłam na oliwie z oliwek, jak mięso już było miękki dorzuciłam pół serka topionego ze szczypiorem, i 1/4 serka topionego z szynką. Najlepiej do tego dodać jeszcze śmietanę ale jej w domu nie było ;p + przyprawy. Pycha. Wykonałam to w 20 min :P
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2009-05-26, 15:38   

Mama dzisiaj podała mi niezwykle banalny przepis na kolorowy sernik na zimno.
Potrzebne są - 4 sergi homogenizowane waniliowe, 5 różnego rodzaju (i koloru najlepiej) galaretek, truskawki lub inne owoce.
A robimy to tak - rozrabiamy 1 galaretkę, kiedy przestygnie (ale nie zastygnie!) mieszamy z 1 serkiem, mase wylewamy na tortownice i do lodówki, aż zastygnie, tak samo robimy kolejne 3 masy (czyli 1 galaretka + jeden serek), na zastygnietą całość układamy owoce (np. połówki truskawek) i zalewamy ostatnia galaretką. Do lodówki, co by zastygło i gotowe. Pyszne i tanie ^^

[ Dodano: 2009-05-26, 16:16 ]
Kolejne proste - Truskawki w cieście.

Musimy mieć - 20dag maki, szklanka zsiadłego mleka, 3 jajka, 60dag truskawek, sól i cukier
A robimy to tak - Z jajek, mąki, mleka i szczypty soli robimy ciasto, gęstsze niż to naleśnikowe. Dodajemy pokrojone w plasterki truskawki. Mieszamy, łyżką układamy niewielkie placuszki na rozgrzany tłuszcz. Smażymy z obu stron. Układamy na papierowy ręczik, aby usunąc nadmiar tłuszczu. Zajadamy posypane cukrem pudrem.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-05-26, 19:13   

Mazin napisa/a:
dorzuciłam pół serka topionego ze szczypiorem, i 1/4 serka topionego z szynką. Najlepiej do tego dodać jeszcze śmietanę ale jej w domu nie było ;p + przyprawy. Pycha. Wykonałam to w 20 min :P

Hmmm... jak ostatnio robiłem coś w podobnym stylu (mięso, a później do tego serek topiony) to wyszło mi tak... dziwnie :) W sensie... serek zrobił się dziwny. Trochę jakby się ściął i zrobił się trochę twardszy...
Nie mówię że to nie było dobre (bo było i to bardzo :D a może to mój niewybredny gust po prostu), ale spodziewałem się czegoś jakby... sosu ;) a tak nie było.
Jak to ma wyjść Mazin?
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group