Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Hobbit - książka czy film?
Autor WiadomoϾ
Fionka 


Do³¹czy³a: 20 Gru 2013
Posty: 72
Wys³any: 2013-12-30, 14:28   

Ja już od dawna wychodzę z założenia, że książka to książka a film to film i nie rozpatruję dzieł filmowych w kategorii porównań, zresztą ludzie... Hobbita czytałam 20 lat temu, to jak tu pamiętać - zwłaszcza szczegóły???
A film rewelacyjny, chętnie bym poszła jeszcze raz, świetne kino :brawo:
 
 
 
marina



Do³¹czy³: 18 Mar 2013
Posty: 50
Wys³any: 2014-01-07, 14:17   

Książka jest na pewno mnie rozbudowana, a jest trochę wyjątkowe bo zazwyczaj ekranizacje pomijają pewne elementy zawarte w książkach. Tutaj Jackson dodał nowe wątki i postacie jak np Tauriel - elfa. Byłam zaskoczona, że wypadło to tak pozytywnie dla filmu, czas w kinie się zupełnie nie dłużył, a efekty specjalne niesamowite w szczególnie smok robił wrażenie.
 
 
 
vario 



Wiek: 37
Do³¹czy³: 04 Maj 2010
Posty: 89
Sk¹d: Lubin
Wys³any: 2014-01-22, 22:48   

A mi się dłużył.. Wątki z książki krótkie, mało rozwinięte lub przerobione a te dodatkowe wyjątkowo długie i nudne.. zakochany krasnolud i kamień w celi? C'mon.. co za kicz. Niestety dało się odczuć, że na siłe przeciągnięty film na 3 części. W pierwszej się tego nie czuło.
_________________
wind
 
 
 
solicjan 



Wiek: 30
Do³¹czy³: 23 Sty 2014
Posty: 1
Sk¹d: Chorzów
Wys³any: 2014-01-23, 11:01   

Zdecydowanie książka, ale film też się miło oglądało.
 
 
 
Lajla 



Do³¹czy³a: 14 Lis 2012
Posty: 65
Wys³any: 2014-01-23, 11:56   

Ja przeczytałam Hobbita jeszcze raz po pierwszej części filmu i bardzo mnie ta lektura znudziła :) Moim zdaniem film jest znacznie ciekawszy nie tylko przez dodanie czy rozbudowanie wątków, ale też przez barwny świat, piękne stroje i postacie które są ciekawe. W książce tego nie ma.

Po drugiej części już trochę jestem zbita z tropu, bo to co było ciekawe w książce np. wizyta u Beorna, to jak Gandalf po kolei wprowadzał krasnoludy (co było bardzo fajne) oraz kilkudniowy pobyt u Beorna zostało w filmie prawie pominięte :( . Tak samo krótko w filmie załatwili przeprawę przez mroczną puszczę a przecież w książce była to pełna przygód podróż.

Ogólnie film mi się bardzo podobał a najbardziej smok, jednak w drugiej części to już nieźle pojechali ze zmianami i trochę mnie to rozczarowało.
 
 
 
maciekk12 


Imiê: Maciek
Do³¹czy³: 24 Sty 2014
Posty: 51
Wys³any: 2014-01-27, 08:56   

Fionka napisa³/a:
Ja już od dawna wychodzę z założenia, że książka to książka a film to film i nie rozpatruję dzieł filmowych w kategorii porównań


Trudno się nie zgodzić z Koleżanką. Ogólnie zawsze jest tak, że w tzw. filmowych adaptacjach książek zawsze jakieś wątki są pomijane, jakieś bardziej rozbudowane. A odbiór tego czy nam się bardziej film czy książka podobał zazwyczaj zależy od tego w jaki sposób zostanie pokazane w filmie to, co najbardziej podobało nam się w książce i jest co najmniej baaardzo subiektywny;) a co do filmowego Hobbita, wydaje mi się że jednak podział na 3 części to już trochę przesada :)
 
 
 
Kacperus 



Do³¹czy³: 18 Wrz 2013
Posty: 59
Wys³any: 2014-01-31, 07:35   

Ja wolę książkę, chociaż film też był ok.
 
 
 
tomnov 


Wiek: 29
Do³¹czy³: 12 Lut 2014
Posty: 1
Sk¹d: Gliwice
Wys³any: 2014-02-12, 14:00   

Zdecydowanie książka, film to zawsze masa uproszczeń i wstawek dodawanych "na siłę". Wolę sobie też wyobrazić bohaterów, a nie przypisywać sobie ich do danych aktorów.
 
 
 
portfelik


Do³¹czy³: 25 PaŸ 2013
Posty: 10
Wys³any: 2014-03-17, 11:33   

Ja również jestem zwolenniczką książek, ewentualnie potem mozna obejrzec film. Jednak nigdy odwrotnie, bo nie mam juz tej przyjemności z czytania bo wyobraźnia nie działa juz tak swobodnie i sugeruje się tym co było w filmie
 
 
 
Doraska 


Do³¹czy³a: 07 Mar 2014
Posty: 48
Wys³any: 2014-03-19, 10:34   

Ja czytałam tylko książkę. I bardzo mi się podobała. Filmu jeszcze nie widziałam.
 
 
 
Gadzet 



Wiek: 36
Do³¹czy³: 04 Mar 2014
Posty: 58
Wys³any: 2014-03-20, 13:45   

jestem leniwy więc może film wybiore :P
_________________
:D
 
 
 
karolstec82 
karolstec82


Imiê: Karol
Wiek: 42
Do³¹czy³: 04 Lut 2014
Posty: 5
Sk¹d: Warszawa
Wys³any: 2014-03-25, 14:43   

Kurcze, ja niestety nie dam rady czytać ani oglądać filmu :/ Po prostu mi się nie podoba.
 
 
 
Bulbazaur 


Do³¹czy³a: 25 Lut 2014
Posty: 18
Wys³any: 2014-03-25, 19:04   

Widziałam oba filmy i były rewelacyjne, żałuję że nie przeczytałam najpierw książki bo miałabym porównanie. Teraz czekam na ostatnią część i potem zabiorę się za lekturę :)
 
 
 
maciekk12 


Imiê: Maciek
Do³¹czy³: 24 Sty 2014
Posty: 51
Wys³any: 2014-04-08, 18:48   

Na początek polecam obejrzeć pierwszą część filmu, potem przeczytać książkę, by mieć lepsze wyobrażenie krajobrazu i postaci oraz by dowiedzieć się o wielu ominiętych wątkach, a na koniec zobaczyć drugą (jak na razie nakręconą) część filmu.
 
 
 
daarek788 
Człowiek Cebula


Imiê: Janusz
Wiek: 33
Do³¹czy³: 08 Maj 2013
Posty: 3
Sk¹d: Kalisz
Wys³any: 2014-04-10, 06:33   

Najpierw powstała książka, więc najpierw radzę przeczytać książkę.
_________________
ha!
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group