Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Równouprawnienie.
Autor WiadomoϾ
Wielebny?


Wiek: 113
Do³¹czy³: 22 Cze 2006
Posty: 77
Wys³any: 2006-08-06, 22:15   

Napisałem odpowiedz odpowiednią do ogólnego pytania .Kobieta nie do tego została stworzona ,do wielu innych zada również co nie znaczy że jest gorsza z pewnością tak nie jest i nikt tak nie myśli, lecz są pewne granice i miejsce kobiety..
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2006-08-06, 22:17   

Rocamoya napisa³/a:
o nei dziwcie się temu iż jakiś mężczyzna nie ustąpi wam miejsca w autobusie, nie przepuści w drzwiach, nie poda bagażu

Tu jest poruszana kwestia kultury, bo ustepuje siÄ™ kobieta i osoba starszym, a rownouprawnienie tu nie ma nic do rzeczy 8)

Agentka napisa³/a:
Wielebny? napisał/a:
i po tym mężczyzna ze względu na kształt jej dupy wziął kobietę do chałupy.

Wielebny i teraz przesadziłeś! Z Twpjej wypowiedzi wnioskuję, że według Ciebie kobieta nie jest do niczego innego stworzona tylko do tego aby dawać .... facetowi! :evil:

ta... a jak kobiety nie ma to im się krzywda dzieje, tylko ciekawe kto by sobie lepiej poradził samotna kobieta, czy samotny facet?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Wielebny?


Wiek: 113
Do³¹czy³: 22 Cze 2006
Posty: 77
Wys³any: 2006-08-06, 22:40   

Poradzić zależy w czym w przetrwaniu na pewno mężczyzna a w innych przypadkach nie mam pojęcia. Dlaczego kultura nie działa w drugą stronę i kobieta nie ustąpi miejsca mężczyźnie lub nie otworzy mu drzwi, przecież równouprawnienie do czegoś zobowiązuje.
Lecz kobiecie było by wstyd otworzyć drzwi mężczyźnie jak również ustąpić miejsca, i chyba w cale się nie mylę.
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2006-08-06, 22:45   

Wielebny? napisa³/a:
Dlaczego kultura nie działa w drugą stronę i kobieta nie ustąpi miejsca mężczyźnie lub nie otworzy mu drzwi, przecież równouprawnienie do czegoś zobowiązuje.

Tak już się przyjeło i nic na to nie poradzisz :P
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
viking 



Do³¹czy³: 04 Lip 2006
Posty: 23
Sk¹d: Kartuzy
Wys³any: 2006-08-07, 18:34   

To wszystko jest porąbane, równouprawnienie dla kogo ? kobiet , przecież one nie są w stanie same ze sobą wytrzymać? Jak mówią nie dla psa kiełbasa., nic nie sugeruje ale wstyd pomyśleć co by było, a może ktoś lubi tango babskich nud.
 
 
czarna dalia 
Inna niż wszystkie



Do³¹czy³a: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wys³any: 2007-08-19, 23:59   

Kobiety są tak samo dobre jak mężczyźni i powinny mieć te same prawa! Kobieta musi się rozwijać a nie być "kurą domową". Nieznosze takich stereotypów., Sama jestem chłopczycą. Moi koledzy uważaja mnie za równą sobie. Tak powinno być na świecie.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-20, 18:06   

Tak szczerze to myślę, że równouprawnienie jest niemożliwe.
Podstawami tego są względy czysto fizjologiczne.
Trzeba się z tym pogodzić i oswoić bo walka jest jak z wiatrakami. Nigdy nie będziemy zarabiały tyle co oni (tak ogólnie mówię, statystycznie [zarobki na tych samych stanowiskach kobiety i mężczyzny różnią się średnio nawet do 30% a regulacji prawnych brak ;/ ] a nie o poszczególnych przypadkach gdzie ona zarabia więcej ) Najlepszym przykładem jest koszmarna sytuacja młodych matek na rynku pracy, które albo nie są w ogóle przyjmowane albo po "okresie ochronnym" który trwa obecnie miesiąc (czy coś koło tego...) ROTFL :lol: :lol: są zwalniane.
Wielebny? napisa³/a:
Dlaczego kultura nie działa w drugą stronę i kobieta nie ustąpi miejsca mężczyźnie lub nie otworzy mu drzwi, przecież równouprawnienie do czegoś zobowiązuje.
Lecz kobiecie było by wstyd otworzyć drzwi mężczyźnie jak również ustąpić miejsca, i chyba w cale się nie mylę.
WCALE pisze siÄ™ razem :lol:
Jest to uwarunkowane szacunkiem do kobiety a ma to wymiar wyłącznie symboliczny. Każda kobieta świetnie dałaby sobie radę w życiu gdyby sama musiała sobie zawsze otwierać drzwi. Ja zawsze sobie otwieram i jakoś żyje, gdyby mi mężczyzna tak okazał szacunek byłoby mi miło ale nic poza tym.
Cytat:
równouprawnienie dla kogo ? kobiet , przecież one nie są w stanie same ze sobą wytrzymać? Jak mówią nie dla psa kiełbasa., nic nie sugeruje ale wstyd pomyśleć co by było, a może ktoś lubi tango babskich nud.
Co to "tango babskich nud"? :| Nic z tego nie rozumiem...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Marki 



Imiê: Daniel
Do³¹czy³: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Sk¹d: Zewszad
Wys³any: 2007-08-20, 18:42   

Fantasia napisa³/a:
Tak szczerze to myślę, że równouprawnienie jest niemożliwe.

Zgadzam się w 100%, bo skoro dla mężczyzn dojrzałość jest komplementem a dla kobie obelgą...
Fantasia napisa³/a:
Najlepszym przykładem jest koszmarna sytuacja młodych matek na rynku pracy, które albo nie są w ogóle przyjmowane albo po "okresie ochronnym" który trwa obecnie miesiąc (czy coś koło tego...) ROTFL :lol: :lol: są zwalniane.

Niestety to racja, ale to jest winna przede wszystkim polityków którzy nie potrafią stworzyć odpowiednich przepisów.
 
 
kojek 



Imiê: Konrad
Wiek: 33
Do³¹czy³: 06 Cze 2007
Posty: 106
Wys³any: 2007-08-21, 13:06   

Fantasia, Zauważyłaś, że kobiety zarabiają mniej. Tylko jest taki jeden fakt. Kobiety pracują średnio 5 lat krócej. Dłużej żyją, więc składki są wyższe, co skutkuje niższymi zarobkami na rękę. Co do sytuacji na rynku pracy. Cóż żyjemy w dziwnym społeczeństwie. Za magicznym słowem "Zachód" nie kryje się wcale geografia, tylko lepszy świat. I w tamtym świecie pracodawcą opłaca się czekać na taką pracownicę, posiadać żłobki, i tak dalej... Teraz to się zmienia. Polska "zachodnieje"szybko. Podejrzewam że za 6-8lat sytuacja będzie wyglądała dużo inaczej. Wracając do tematu samego równouprawnienia.
W czym widzicie przejawy tej nierówności? Że jesteście muzami poetów, źródłem energii dla nas, naszymi pomocami życiowymi to źle? W zasadzie temu że jesteście uważane co niektóre za kury domowe. Cóż... Temu jesteście same winne. Trzeba było znaleźć faceta który potrafi coś wyprać, ugotować, sprzątnąć. Inna rzecz, że my często wykonujemy prace budowlane, remontowe czy też po prostu siłowe, na które wy nie zwracacie uwagi. A równouprawnienie to też nie tylko same dobre cechy. Chcecie równouprawnienia to też ograniczenie kultury. Skoro jesteśmy równi to dlaczego Wam sie ustępuje? Tu nie chodzi tylko u kulturę. Albo wymiar sprawiedliwości. W tym też chcecie równouprawnienia? Rygor dla kobiet jest słabszy niż dla mężczyzn. Równouprawnienie już dawno macie tylko nie dostrzegacie tego. A żyjemy w tak sfeminizowanym świecie, że wogóle mnie to nie dziwi.
 
 
 
Rivenris 
Tech support


Wiek: 38
Do³¹czy³: 21 Sie 2007
Posty: 1114
Wys³any: 2007-08-21, 14:17   

Dla mnie równouprawnienie, to zupełna głupota, bo to zniżanie kobiet do poziomu mężczyzn :D (żeby nie było facetem jestem ;) )
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-21, 18:50   

kojek napisa³/a:
Kobiety pracują średnio 5 lat krócej. Dłużej żyją, więc składki są wyższe, co skutkuje niższymi zarobkami na rękę.
To są kwestie, które ustala prawo, kobiety nie mają na to wpływu, zresztą za jakiś czas może się okazać, że ten argument będzie przeterminowany bo za każdym razem jak szuka się oszczędności to jak bumerang wraca postulat zrównania wieku emerytalnego.
A że żyją dłużej, to akurat zarzut natury czysto fizjologicznej na to też nie mają wpływu.
Jeden argument reguluje prawo drugi fizjologia.
kojek napisa³/a:
Podejrzewam że za 6-8lat sytuacja będzie wyglądała dużo inaczej.
Też mam taką nadzieję i niezmiernie mnie to cieszy i tylko z tego względu, że jak nie stanie się tak to to obawiam się, że jeśli zostanę w tym kraju i dożyję starości to nie będzie miał kto na mnie pracować. To jest interes nie tylko ułatwienia życia kobietom ale zapewnienia płynności systemu składek.
kojek napisa³/a:
Trzeba było znaleźć faceta który potrafi coś wyprać, ugotować, sprzątnąć.
Może i umie ale ale co z tego jeśli nie chce mu się na co dzień tego robić? w praktyce bywa różnie. Kobiety w moim otoczeniu w większości wykonują dwie prace: w pracy i w domu, mężczyźni tylko w pracy. W zupełnie skrajnych i oburzających mnie przypadkach wracają do domu rzucają się na kanapę i wykorzystują tekst "co chcesz przecież zarabiam więcej" (choć całkiem możliwe jest, że tylko ja mam takie bardzo negatywne obserwacje).
Wydaje mi się, że każda kobieta wychodzą za mąż ma nadzieję, że będzie jej pomagał ale gdyby małżeństwa miał być tylko pomiędzy takimi cudami męskości to przyrost naturalny wynosiłby -10 a kobiety nie rodziły by dzieci bo nie znalazły faceta, który ich wyręczy w pracach domowych.
kojek napisa³/a:
Inna rzecz, że my często wykonujemy prace budowlane, remontowe czy też po prostu siłowe, na które wy nie zwracacie uwagi.
A to skąd? Kto zwraca ten zwraca, to tak samo jak faceci nie zawsze mówią"żono ale pyszny obiad ugotowałaś..." Jedni robią to co tydzień inni wcale. A poza tym kobieca praca domowa jest nużąca bo wykonywana w małych kawałkach ale codziennie (czy to gotowanie, pasowanie, pranie, sprzątanie...) a naprawianie kranu, skrzypiące drzwi czy inne wykonuje sie z reguły raz na jakiś czas.
kojek napisa³/a:
Skoro jesteśmy równi to dlaczego Wam sie ustępuje?
O tym pisałam wcześniej ma to wymiar symboliczny. Osobiście nie czuję potrzeby by jakikowiek facet otwierał mi drzwi, dam sobie radę i bez tego.
kojek napisa³/a:
W tym też chcecie równouprawnienia? Rygor dla kobiet jest słabszy niż dla mężczyzn.
Zupełnie mi to nie przeszkadza nie zamierzam być na bakier z prawem niech za przestępstwa czy wykroczenia są tak samo karane.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
kojek 



Imiê: Konrad
Wiek: 33
Do³¹czy³: 06 Cze 2007
Posty: 106
Wys³any: 2007-08-22, 12:58   

Fantasia napisa³/a:
Wydaje mi się, że każda kobieta wychodzą za mąż ma nadzieję, że będzie jej pomagał ale gdyby małżeństwa miał być tylko pomiędzy takimi cudami męskości to przyrost naturalny wynosiłby -10 a kobiety nie rodziły by dzieci bo nie znalazły faceta, który ich wyręczy w pracach domowych.
Czy to moja wina? Trzeba znaleźć takiego co chce, albo go do tego zmusić (pozdrowienia dla mojej mamy :) )
Fantasia napisa³/a:
Też mam taką nadzieję i niezmiernie mnie to cieszy i tylko z tego względu, że jak nie stanie się tak to to obawiam się, że jeśli zostanę w tym kraju i dożyję starości to nie będzie miał kto na mnie pracować. To jest interes nie tylko ułatwienia życia kobietom ale zapewnienia płynności systemu składek.
Tutaj jest całkiem ciekawa sytuacja. Nosi ona nazwę inflacji. Poczytajcie o tym sami. Co do 2 kwestii od 2009r będą wypłacane pierwsze emerytury z ofe. O tym też możecie poczytać, a ja nie będę pisał o tym bo to nie ma sensu.
Fantasia napisa³/a:
a naprawianie kranu, skrzypiące drzwi czy inne wykonuje sie z reguły raz na jakiś czas.
Nie u wszystkich. Niektórzy cały czas coś robią. A najfajniejsze są "prowizorki do prowizorek", jak to nazywa mój tata (jego też pozdrawiam).
Fantasia napisa³/a:
To są kwestie, które ustala prawo, kobiety nie mają na to wpływu, zresztą za jakiś czas może się okazać, że ten argument będzie przeterminowany bo za każdym razem jak szuka się oszczędności to jak bumerang wraca postulat zrównania wieku emerytalnego.
A że żyją dłużej, to akurat zarzut natury czysto fizjologicznej na to też nie mają wpływu.
Jeden argument reguluje prawo drugi fizjologia.

A co ja mogę na to poradzić? Nie, inaczej.. a kto może? Odpowiedzi na ten argument szukaj wyżej (sytuacja za 6-8 lat).
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-08-22, 14:20   

kojek, z reguły nic to tak samo jak kobiety nic za to nie mogą, że ktoś ustalił, że pracują krócej i jak pisałeś żyją dłużej...
kojek napisa³/a:
Trzeba znaleźć takiego co chce, albo go do tego zmusić
Nie znasz realiów, ot o cała sprawa.
kojek napisa³/a:
Tutaj jest całkiem ciekawa sytuacja. Nosi ona nazwę inflacji. Poczytajcie o tym sami. Co do 2 kwestii od 2009r będą wypłacane pierwsze emerytury z ofe. O tym też możecie poczytać, a ja nie będę pisał o tym bo to nie ma sensu.
Ale to wszystko nie zmienia sytuacji, że gdy przyrost będzie poważnie spadał a ludzie młodzi w takim tempie głosować nogami i wyjeżdżać na zachód to będą problemy.

Obecnie robią kobietą największą z możliwych szkód próbując przedłużyć urlopy macierzyńskie i bardzo dziwię się kobietom, które to cieszy... T Wydaje mi się, że są one zwyczajnie głupie. To kolejny gwóźdź do ich zawodowej trumny i kolejny powód by w miarę możliwości zatrudniać mężczyzn lub kobiety w wieku nieprokreacyjnym. Jestem przeciwna.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Do³¹czy³: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wys³any: 2007-08-22, 21:11   

wedlug mnie to jest bez sensu moge nawet powiedziec ze jak nie ma rownouprawnienia jest zle jak by bylo to jeszcze gorzej
 
 
 
kojek 



Imiê: Konrad
Wiek: 33
Do³¹czy³: 06 Cze 2007
Posty: 106
Wys³any: 2007-08-22, 23:02   

Fantasia napisa³/a:
Nie znasz realiów, ot o cała sprawa.

Hah tu się mylisz. Moja mama znalazła świetny sposób na mojego tatę. Nie będę zdradzał szczegółów bo to mnie trochę jedzie po opinii. Przypomniał mi się stary dowcip.
Co oni myślą przed ołtarzem?
-Ona myśli że On sie zmieni
-On myśli że Ona się nie zmieni.
Fantasia napisa³/a:
Ale to wszystko nie zmienia sytuacji, że gdy przyrost będzie poważnie spadał a ludzie młodzi w takim tempie głosować nogami i wyjeżdżać na zachód to będą problemy.

A ja to widzę zupełnie inaczej. Za 6-8 lat inflacja wzrośnie na tyle że ludziom przestaną opłacać sie te wyjazdy. Poza tym o głosowaniu nogami możemy się przekonać przy nadchodzących wyborach. Do urn wróci wyborca lewicowy, który nie będzie się wstydził zagłosować na lewicę. DO urn przyjdzie duża ilość wyborców, którzy nie poszli na ostatnie wybory ponieważ spodziewali się koalicji PO-PIS. Dlatego ta konfrontacja będzie ciekawsza.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group