Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
buty do paintballa
Autor Wiadomość
mariolkaa 



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 20
Wysłany: 2013-12-26, 11:44   buty do paintballa

moglibyście polecić jakiś sprawdzony model butów do gry w paitballa dla faceta? chciałabym sprawić mojemu mężowi prezent na jego urodziny (5 stycznia), wyszukałam w internecie, że bates robi dobre buty, moze z nich jakiś model?
 
 
 
plawiaka 


Imię: Magdalena
Wiek: 43
Dołączyła: 31 Gru 2013
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-31, 12:34   

Myśle żę butów nie powinno sie kupować na prezent bo jak sprawdzic czy beda wygodne tak samo jak butow do biegania:)
 
 
 
Domcia



Imię: Dominika
Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 7
Wysłany: 2014-01-02, 19:06   

Solidne buty do paintballa (i nie tylko) można już kupić za 350 złotych nawet, więc jest to lekki wydatek, ale z drugiej strony to zakup na lata. Mój przyjaciel jakiś czas temu kupował sobie Batesy i służą mu całkiem nieźle. A już niejedną przygodę razem przeżyliśmy :) Także jeżeli masz trochę do wydania, to się nie zastanawiaj!
 
 
 
jugolaz


Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 87
Wysłany: 2014-01-08, 00:38   

mariolkaa napisał/a:
moglibyście polecić jakiś sprawdzony model butów do gry w paitballa dla faceta?

poszukaj w militaria.pl, ten sklep specjalizuje sie w takim asortymencie
------------------------------------------------------
Domcia napisał/a:
olidne buty do paintballa (i nie tylko) można już kupić za 350 złotych nawet,

ponizej tej ceny sÄ… protektor grom do kupienia
 
 
 
mariolkaa 



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 20
Wysłany: 2014-01-16, 08:47   

szukałam, wszędzie pisza ogólnie o marce Bates, ale jaki model wybrać, bo mają ich całkiem sporo?
 
 
 
jordan


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 181
Wysłany: 2014-02-07, 11:55   

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł na prezent. Buty powinno się przymierzyć, to raz, a druga sprawa - ja np. zawsze gram w normalnych halówkach i nigdy z tego powodu żadnego urazu nie miałem. Bardziej ucieszy się jeśli odstrzelisz mu nowy, wypasiony marker, ale to kwestia budżetu. Ten niżej, z Hobby4men kosztuje niecałe 1200 zł ;-)

 
 
 
Katarzynka



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 26
Wysłany: 2014-02-10, 18:59   

Ok, marker. A jaki budżet potrzebny jest na początek, żeby faktycznie móc się bawić w paintball?
U mnie w mieście można zapisać się w grupie, wtedy płaci się 70 zł od osoby, i ileś tam kulek w cenie jest.
A gdyby wszystko było własne, a jedynie wynajmowałoby się tor? Jakie koszty na start?
 
 
 
jordan


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 181
Wysłany: 2014-02-11, 12:09   

To wszystko zależy. Możesz zacząć za kilka stówek, a możesz za kilka tysięcy. Tutaj masz jakby to wyglądało po kosztach

Najtańszy marker - Marker paintballowy Brass Eagle MK Raptor 129 zeta
Maska paintballowa JT Elite Radar Dual black - 169 zeta
Za wynajęcie pola trzeba liczyć 100-200 zł za godzinę.
Te ceny wziÄ…Ĺ‚em z Hobby4men.

Ale również dobrze możesz za sam marker zapłacić 1200 zeta. Więc kwestia budżetu, oczekiwań, ale generalnie początek wcale nie musi być drogi.
 
 
 
Katarzynka



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 26
Wysłany: 2014-02-12, 18:51   

No to jeszcze jedno pytanie - czy ten podstawowy zestaw jest wystarczajÄ…cy na poczÄ…tek?
Czy np. w czasie gry, na polu paintballowym, gorszy marker robi różnicę? Tym z lepszymi będzie łatwiej grać?
MoĹĽliwe jest np. szybsze strzelanie?
 
 
 
jordan


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 181
Wysłany: 2014-02-13, 12:31   

Nie robi różnicy. Ewentualnie waga, no ale tutaj trzeba trochę siły mieć, te bardzo drogie markery mogą być lżejsze, ale te podstawowe raczej nie bardzo. Szybszego strzelania nie ma. Przed grą i tak właściciele sprawdza ciśnienie, tak żeby strzały nie były zbyt silne. Silny strzał to porządne siniaki. Niestety.
 
 
 
Katarzynka



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 26
Wysłany: 2014-02-14, 17:11   

Zacznij od Brass Eagle MK Raptor, jest bardzo tani. Po prostu sprawdzisz w ten sposĂłb czy to Twoje klimaty.
Będzie fajnie to pójdziesz dalej, choćby - http://www.bron.pl/marker-paintballowy-tippmann-x7
Wydatek już spory, ale dla pasjonata znośny. Przyznam, że jeszcze nie poznałem kogokolwiek, dla kogo paintball nie byłby dobrą zabawą.
Uwielbiam to ;-)
 
 
 
jordan


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 181
Wysłany: 2014-02-17, 11:47   

Ja mam zacząć? Skasowano czyjąś wypowiedź, czy co?
Ja nie muszę zaczynać, wszystko mam - ale to nie są aż tak zaawansowane markery.
Zresztą nie mam aż takiego budżetu, żeby płacić ponad tysiaka za marker. A zaczynałem właśnie od Brass Eagle MK Raptor.
 
 
 
Kacperus 



Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 59
Wysłany: 2014-02-17, 17:37   

Naprawdę do paintballa potrzeba specjalne buty? Nie wystarczą zwykłe sportowe?
 
 
 
jugolaz


Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 87
Wysłany: 2014-03-25, 00:34   

Kacperus napisał/a:
Naprawdę do paintballa potrzeba specjalne buty? Nie wystarczą zwykłe sportowe?

nie, nie trzeba, mozesz w sandalach grac, ale wspolczuje jak w malego palca dostaniesz z kulki
a pozatym w paintball gra sie zwykle w lasach, na poligonach, na starych fabrykach, gdzi ejest pelno nierownosci terenu, korzeni, kamieni, szkla ect, mozesz po prostu w slabych butach uszkodzic stope, skrecic, zranic

Katarzynka napisał/a:
Czy np. w czasie gry, na polu paintballowym, gorszy marker robi różnicę? Tym z lepszymi będzie łatwiej grać?
MoĹĽliwe jest np. szybsze strzelanie?

jak we wszytskim, lepsza jakosc, lepsza zabawa, lepsza jakosc drozsza ce na, a lepszy sprzet to mniejsza waga, wieksza wytrzymalosc, cechy, ect na pewno z lepszym jest lepiej, ale mysle ze jako amator nie zauwazysz wiekszej roznicy na poczatku

jordan napisał/a:
Buty powinno się przymierzyć, to raz, a druga sprawa - ja np. zawsze gram w normalnych halówkach

kupionee on line mozesz zwrocic jesli to nie bedzie ten rozmiar, albo wymienic, to nie problem, buty tez moga byc prezentem szczegolnie jak prezentujesz cos co ktos lubi i ceni

mariolkaa napisał/a:
szukałam, wszędzie pisza ogólnie o marce Bates, ale jaki model wybrać, bo mają ich całkiem sporo?

od tego lepsze sÄ… protektor i grom
Ostatnio zmieniony przez jugolaz 2014-03-25, 00:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mirabella


Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 508
Wysłany: 2014-05-17, 16:03   

Wydaje mi się, że to jednak zależy od tego jak się podchodzi do tego sportu. Co prawda, buty na pewno powinno mieć się lepsze, ale na dobrą sprawę jeśli nam ten sport nie podpasuje to bez sensu jest też szykować się do tego nie wiadomo jak.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group