Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
E-Papieros
Autor Wiadomo
anetee 


Doczya: 21 Kwi 2014
Posty: 10
Skd: Zamość
Wysany: 2014-04-21, 09:36   

teraz jest mega nagonka na e-papierosy, że są szodliwe, że nie ma tak na prawdę dowodów, że są zdrowsze od zwykłych. Jestem pewna, że koncerny tytoniowe wcześniej czy później tak zmanipulują badania, że okaże się, że e-papierosy są gorsze od zwykłych. To tylko kwestia czasu.
 
 
 
poprydzień 


Doczy: 24 Kwi 2014
Posty: 9
Wysany: 2014-07-29, 14:53   

Nie tyle z jednego nałogu w drugi co dalej brnięcie w ten sam tylko pod inna postacią. "Zamienił stryjek siekierką na kijek" :P
 
 
 
Doradca_Foof 


Doczy: 22 Pa 2014
Posty: 9
Wysany: 2014-10-22, 00:36   

Witajcie!

Jestem Waszym doradcą online. W imieniu Foof i Tabaque prowadzę kampanię informacyjną nt. wszystkich aspektów e-palenia.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chcielibyście poruszyć nurtujący Was temat to zapraszam do dyskusji w tym wątku. Jestem do Waszej dyspozycji.

Tomek,
--
Doradca online Foof & Tabaque
www.reddog.pl
 
 
 
janisza 


Doczy: 30 Maj 2014
Posty: 10
Wysany: 2014-10-24, 17:45   

Po ostatnich badaniach prof. Andrzej Sobczak stwierdził, że e-papierosy są 23 razy mniej szkodliwe od zwykłych. Nie wiem jak to obliczył? Problem rozbija się tyle o e-papierosy a o liquidy. Długo nie mogłam znaleźć właściwego. W końcu dość przypadkowo kupiłam atmant i był to strzał w dziesiątkę. Oczywiście, że zawierają podobny skład jak większość olejków, ale jest to produkt jest atestowany i nie mam takich sensacji jakie zdarzały się wcześniej przy zakupie azjatyckich płynów.
 
 
 
janisza 


Doczy: 30 Maj 2014
Posty: 10
Wysany: 2014-10-30, 09:25   

Dla zainteresowanych w sklepie Atmant jest promocja. Przy zakupie liquidu do każdej zamówionej sztuki dodatkowo jeden olek tylko z a 3 zł.
 
 
 
zeus89 
zeus89



Imi: Piotr
Wiek: 34
Doczy: 05 Lis 2014
Posty: 5
Skd: Łódź
Wysany: 2014-11-05, 10:26   

Ja tam wolę jak już coś zwykłego analogowego papierosa. Poza tym to że e-papieros jest zdrowy to pewnie jakiś mit.
 
 
 
kacdudu 


Imi: Kacper
Wiek: 32
Doczy: 31 Pa 2014
Posty: 3
Wysany: 2014-11-06, 11:58   

Wszystko szkodzi, zależy tylko od dawki. E fajki zdrowsze nie będą, mogą mniej szkodzić co najwyżej (a to jest różnica)
Ale fajnie że w niektórych miejscach publicznych np autobusach wstawiają zakazy palenia zarówno tradycyjnych papierosów jak i tych E. Bo mimo że tak nie śmierdzi jak zwykłe to nie powinno się z tego korzystać.
 
 
 
Arnold_T. 



Wiek: 33
Doczy: 27 Kwi 2010
Posty: 114
Wysany: 2014-11-07, 12:10   

ruda08 napisa/a:
Także słyszałam że e-papierosy wcale nie są zdrowe, i wychodząc z jednego nałogu pakujesz się w drugi, bo e-papieros też uzależnia :P
Nie e-papieros uzależnia, tylko nikotyna. Jeśli paliło się papierosy tytoniowe, to już się jest uzależnionym. E-papieros ma na celu pomóc w ograniczeniu nikotyny - moc liquidów.

anetee napisa/a:
teraz jest mega nagonka na e-papierosy, że są szodliwe, że nie ma tak na prawdę dowodów, że są zdrowsze od zwykłych
Zrobili badania i wyszło, że e-papierosy są 10 razy mniej szkodliwe od papierosów analogowych.

zeus89 napisa/a:
Poza tym to że e-papieros jest zdrowy to pewnie jakiś mit.

Inhalujesz się nikotyną, więc jak to może być zdrowe? Chodzi o to, że jest mniej szkodliwy, niż zwykłe, które wydzielają substancje smoliste. Także trzeba do tego tak podchodzić, że jest lepszy, ale nie oznacza, że każdy ma go palić. To jest środek do rzucenia palenia.
 
 
 
vario 



Wiek: 37
Doczy: 04 Maj 2010
Posty: 89
Skd: Lubin
Wysany: 2014-11-11, 21:47   

Doradca_Foof napisa/a:
Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chcielibyście poruszyć nurtujący Was temat to zapraszam do dyskusji w tym wątku. Jestem do Waszej dyspozycji.
W sumie używam e-papierosa, ale jakoś zbytnio się nigdy nie zagłebiałem w ich temat. Ciekawią mnie te baterie ze zmianą napięcia. Co to konkretnie daje dla e-palacza?

kacdudu napisa/a:
Bo mimo że tak nie śmierdzi jak zwykłe to nie powinno się z tego korzystać.
Sam e-palę i uważam, że nie powinno się tego robić w autobusach, kinie itd. Trzeba szanować innych ludzi. Mimo, że elektroniczny papieros, to jednak papieros.

Arnold_T. napisa/a:
Nie e-papieros uzależnia, tylko nikotyna. Jeśli paliło się papierosy tytoniowe, to już się jest uzależnionym. E-papieros ma na celu pomóc w ograniczeniu nikotyny - moc liquidów.
Ja tak w raz z planem rzucenia palenia skutecznie schodzę z mocą wypalanego liquidu.
_________________
wind
 
 
 
Doradca_Foof 


Doczy: 22 Pa 2014
Posty: 9
Wysany: 2014-11-12, 01:04   

Witam,

zeus89 napisa/a:
Poza tym to że e-papieros jest zdrowy to pewnie jakiś mit.

E-papierosa nie określa się mianem zdrowego, ale mniej szkodliwego, głównie za sprawą likwidacji w wdychanej chmurze substancji smolistych i związków rakotwórczych.

kacdudu napisa/a:
Bo mimo że tak nie śmierdzi jak zwykłe to nie powinno się z tego korzystać.

Zgadza się, dalej w wydychanej parze może być śladowa ilość nikotyny, ocenia się że 10krotnie mniejsza niż w paleniu tytoniu, ale przez to efekt biernego palenia może w minimalnym stopniu występować.

Arnold_T. napisa/a:
E-papieros ma na celu pomóc w ograniczeniu nikotyny - moc liquidów.

E-papierosy zostały pierwotnie zaprojektowane jako jedna z metod służących do zerwania z nałogiem nikotynowym, właśnie przez stopniowe zmniejszanie stężenia nikotyny w liquidzie.

vario napisa/a:
Ciekawią mnie te baterie ze zmianą napięcia. Co to konkretnie daje dla e-palacza?

Napięcie na grzałce przekłada się na intensywność wapowania, czyli ilość i gęstość pary, a tym samym stężenie nikotyny w chmurze.


Tomek,
--
Doradca online Foof & Tabaque
www.reddog.pl
 
 
 
Arnold_T. 



Wiek: 33
Doczy: 27 Kwi 2010
Posty: 114
Wysany: 2014-11-18, 23:19   

Doradca_Foof napisa/a:
Napięcie na grzałce przekłada się na intensywność wapowania, czyli ilość i gęstość pary, a tym samym stężenie nikotyny w chmurze.
Warto chyba w takim przypadku sięgać za słabsze liquidy.

vario napisa/a:
Ja tak w raz z planem rzucenia palenia skutecznie schodzę z mocą wypalanego liquidu.
Kiedy zacząłeś i na jakim etapie już jesteś?
 
 
 
Doradca_Foof 


Doczy: 22 Pa 2014
Posty: 9
Wysany: 2014-11-19, 19:22   

Arnold_T. napisa/a:
Doradca_Foof napisa/a:
Napięcie na grzałce przekłada się na intensywność wapowania, czyli ilość i gęstość pary, a tym samym stężenie nikotyny w chmurze.
Warto chyba w takim przypadku sięgać za słabsze liquidy.


Witam,
niekoniecznie, jeśli używa Pan epapierosa na średnim napięciu grzałki to redukcja napięcia daje mniejszą ilość nikotyny we wdechu, a większe napięcie odpowiednio większe stężenie nikotyny.

Tomek,
--
Doradca online Foof & Tabaque
www.reddog.pl
 
 
 
vario 



Wiek: 37
Doczy: 04 Maj 2010
Posty: 89
Skd: Lubin
Wysany: 2014-12-08, 12:44   

A co lepiej się sprawdza bateria ze zmiennym napięciem czy e-papieros dolnogrzałkowy jeśli chodzi o ilość pary?

Cytat:
Kiedy zacząłeś i na jakim etapie już jesteś?

Pare miesięcy temu. Teraz pale liqudy 11mg. Zaczynałem z 24mg.
_________________
wind
 
 
 
Doradca_Foof 


Doczy: 22 Pa 2014
Posty: 9
Wysany: 2014-12-09, 03:05   

vario napisa/a:
A co lepiej się sprawdza bateria ze zmiennym napięciem czy e-papieros dolnogrzałkowy jeśli chodzi o ilość pary?
.

Witam,
ciężko mi to jednoznacznie ocenić, bo to też zależeć będzie od długości podgrzewania, ale powiedziałbym, że poprzez regulację napięcia można otrzymać nawet podobną ilość pary co w systemie dolnogrzałkowy, ale w nim para będzie chłodniejsza, przez co też gęstsza, bo ma dłuższą drogę do przebycia do ustnika.

Tomek,
--
Doradca online Foof & Tabaque
 
 
 
Arnold_T. 



Wiek: 33
Doczy: 27 Kwi 2010
Posty: 114
Wysany: 2014-12-20, 17:12   

Czyli trzeba po prostu przetestować i wybrąć, który system będzie bardziej pasować.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group