Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Agentka
2006-08-01, 08:39
Jest się takim....
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-07-27, 13:34   Jest się takim....

"Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest" Granica

Jak wy się do tego odnosicie?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
mjuzik 
master



Imi: brat Jaca
Wiek: 27
Doczy: 21 Lip 2006
Posty: 583
Skd: czarna dupa
Wysany: 2006-07-27, 14:44   

Co do pierwszej części to chyba trochę racji w tym jest. Stajemy się tacy, jaką opinię mamy w społeczeństwie, w którym funkcjonujemy. Może nie do końca, ale napewno ma to na nas jakiś wpływ. Dużo też pewnie zależy od człowieka, czy ma w sobie dostateczną dawkę samozaparcia. Jeśli chodzi o drugą część, to myślę, że miejsce nie ma aż tak dużego znaczenia, o wiele większą rolę grają otaczające nas osoby.
_________________
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-07-27, 14:48   

A moim zdaniem cytat jest całkowicie trafny i jest w nim 100% prawdy.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Marta_16 


Imi: Marta
Wiek: 33
Doczya: 18 Cze 2006
Posty: 186
Skd: Łódź
Wysany: 2006-07-27, 16:04   

Też sądze że jest trafny. :wink:

To w takim razie nie wiemy jacy jestemy bo nigdy nie ma pewności so sądzą o nas inii.

No druga czesc tez sie zgadza bo w koncu w kazdym miejscu sa jakieś osoby, ktore nas otaczaja.
Jak sobie pomysle ze wpadłabym w towarzystwo różowych, głupich panienek i sama takabym byla to o matko....
_________________
Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje.
 
 
 
Białogłowa 
ZmArTwYcHwStaŁaM?



Wiek: 35
Doczya: 05 Cze 2006
Posty: 202
Skd: MaZuRy
Wysany: 2006-07-27, 17:24   

Mazina napisa/a:
"Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest" Granica


ŚLICZNE :roll: :roll: i ile prawdy w tych kilku słowach.. aż nie moge.. brak słów poprostu :oops: co tu komentować :P toć tu 100% prawdy o naszym życiu jest :)
_________________
Oczaruj mnie lub rozpłyń się..
 
 
 
Lukas1990 
Jestem jaki jestem



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 29 Cze 2006
Posty: 767
Skd: Ł......
Wysany: 2006-08-02, 22:32   

Kiedyś bym sie z tym zdaniem nie zgodził ale teraz jest w 100% trafny
_________________
Przeważnie, zachowuję się poważnie
Przeważnie, nikogo nie drażnię
Przeważnie, słucham rad uważnie
Przeważnie, nie czuję się odważnie
Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie
Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie
Poprzez wyobraźnię kreuję własne ja
 
 
 
ajs 



Imi: Barbara.
Doczya: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysany: 2006-08-02, 22:59   

Mazina napisa/a:
"Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest

o mnie ludzią myslą....WIECZNA OPTYMISTKA...
a tak naprawde bardzo czesto placze w poduszke....
obracam sie w towarzystwie palaczy itp...
a jednak jestem inna...roznie sie...
ja sie w 100% nie zgadzam....
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
cukiereczek27



Doczy: 01 Sie 2006
Posty: 97
Wysany: 2006-08-04, 11:36   

Ja mam tak samo.........zawsze usmiechnieta......zawsze wszyscy mówią "Ty nigdy nie masz doła" ale tak jest tylko w towarzystwie innych, to nie jest tak ze udaje szcześliwą poprostu taka jestem i bardzo czesto płacze ale kto uwierzy w to......."jak cie widza tak cie pisza"
 
 
eloelo1553
[Usunity]

Wysany: 2006-08-12, 20:21   Re: Jest się takim....

Mazina napisa/a:
"Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest" Granica



Zupenie się z tym nie zgadzam. To jest stek bzdur. Często ludzie mają o innych mylne wyobrażenia i nie znając dobrze kogoś , wymyślają i famią różne kłamstwa tzw. plotkują. Ale zawsze takim jak sami o sobie myślimy, chociaż są też bez wątpienia udzie , którzy podporządkowują się otoczeniu w którym przebywają.

Kucharz.gif
Plik cignito 8013 raz(y) 19.66 KB

 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-08-12, 20:36   

Ja także się nie zgadzam!
Myślę, że najważniejsza w tym przypadku jest kwestia przepaści między intencjami, a działaniem i jego skutkami. Jeśli wszystko idzie po naszej myśli to ok, możemy liczyć sie ze zdaniem innych (choćby hipotetycznie, bo ja i tak tego nie robię) ale jeśli widoczne skutki tego 'dobrze" są krótko mówiąc: opłakane?????(przecież tak się dzieje nie jeden raz w naszym życiu...) Wtedy inni mają nas z tego powodu źle oceniać?
NIE, nie zgadzam się.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-08-12, 20:43   

Zgodzę się w pewnym sensie..istniejemy w świecie takimi jakimi nas postrzega świat..
A co drugiego..niewiem tak do konca czy mozna przesiaknac miejscem z ktorego sie pochodzi.
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2006-08-12, 20:56   Re: Jest się takim....

Mazina napisa/a:
"Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim, jak miejsce, w którym się jest" Granica

Znaczy się tak.
Z pierwszą częścią zdania zgadzam się, ale w pewien sposób.
Nie generalizowałabym. :) Są ludzie, którzy naprawdę mają gdzieś opinię innych i będą się zachowywać tak, jak chcą. Ale większość (niestety) jest podatna na pływ innych. Przykro mi, stajemy się tacy, jakich chcą widzieć inni. Coś w tym zdaniu jest.
A druga? Nie wiem. Chociaż, jak jestem na wsi, to dziwnie się uspokajam i wyciszam...
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-09-08, 22:30   

Cytat:
Zupełnie się z tym nie zgadzam. To jest stek bzdur. Często ludzie mają o innych mylne wyobrażenia i nie znając dobrze kogoś , wymyślają i famią różne kłamstwa tzw. plotkują.


dokładnie. bo jeśli np. jakaś osoba chamsko obgaduje inną przez zawiść [bo ta druga np. lepiej sie uczy, czy ma większe powodzenie u płci przeciwnej], a w ogóle jej nie zna, no to wychodzi na to, że ona taka właśnie jest, a to akurat bzdura.
ludzie bardzo często osądzają innych zupełnie pochopnie, dlatego uważam, że o tym, jacy naprawdę jesteśmy wiedzą bliskie nam osoby, które dobrze nas znają [bo i my sami możemy nie zwracać uwagi na pewne swoje cechy]
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-09-08, 22:33   

Mazin, czytałaś Granicę :shock: :P ?

No, ale. Zgadzam się, zdecydowanie.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-09-15, 19:19   

Ja bym to ujęła inaczej - Dla ludzi jest się takim, jakim ci właśnie ludzie nas widzą. Bo każdy człowiek ma swój punkt widzenia. Osoba numer jeden myśli o nas na sposób numer jeden, osoba numer dwa myśli o nas na sposób numer dwa, a my myślimy o sobie na kolejny, inny sposób. Nie zgadzam się więc z pierwszym stwierdzeniem, ponieważ my po prostu jesteśmy jacy jesteśmy i każdy pojmuje i ocenia naszą osobę inaczej.
Co do miejsca - na pewno w jakiś sposób na nas działa. W tłumie nieznajomych ludzi, np. idąc ulicą będziemy się inaczej zachowywać niż w domu. W pierwszym w/w miejscu nie będziemy mówić do siebie ani tańczyć, a wdrugim - czemu nie? :D Tak samo będąc w jakimś pięknym miejscu będziemy się inaczej zachowywać niż, załóżmy, na terenie jakiejś fabryki. Inne bedzie nasze nastawienie do miejsca... Poza tym w różnych miejscach możemy być albo sami, albo samotni, albo w towarzystwie - a w tym ostatnim przypadku wracami do pierwszej części wypowiedzi.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group