Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co trzeci trzydziestolatek mieszka z rodzicami.
Autor Wiadomość
krzysztof1 


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Wysłany: 2014-11-20, 19:09   Co trzeci trzydziestolatek mieszka z rodzicami.

Co trzeci trzydziestolatek w Polsce mieszka z rodzicami. Jak mają się oni usamodzielnić, skoro nie stać ich na mieszkanie?
Z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostatu) wynika, że od dziewięciu lat rośnie odsetek tzw. bamboccioni dorosłych bobasów wśród Polaków w wieku 25-34 lat. Już w 2005 r. ponad 36 proc. z nich mieszkało pod jednym dachem z rodzicami, zaś najnowsze statystyki wskazują, że teraz to już przeszło 43 proc. Państwo nie inwestuje już tak jak za komuny w społeczeństwo, w mieszkania dla młodych ludzi, chcących założyć swoje własne rodziny.
Bartosz Turek z Lion's Banku zwraca uwagę, że młodzi ludzie w tym wieku, na ogół zakończyli już edukację, chcieliby się usamodzielnić, lecz problemem są niskie wynagrodzenia oraz wysokie w porównaniu do zarobków, ceny zakupu i najmu mieszkań - uważa analityk bankowy. A co wy o tym myślicie, bo jak Państwo nie inwestuje w młode pokolenie, to muszą mieszkać oni z mamusią i tatusiem. Ci którzy rządzą krajem, oni mówią, że też ze swojej kieszeni wykładają na huczne wesela i na apartamenty dla swoich dzieci, ze swojej własnej kabzy, bo ich na to stać.
 
 
 
adelajda81 
technik studiujÄ…ca


Imię: Agnieszka
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-11-24, 14:06   

Niestety taka jest prawda, a mĂłwi siÄ™ ĹĽe tak dobrze jest w Polsce. Z drugiej strony to takĹĽe wygoda dla tych ludzi.
 
 
 
michalst


Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: 2014-11-24, 19:51   

Niestety "stracone pokolenie" , najgorsze jest to że kolejna generacja wcale nie będzie miała lepiej, przynajmniej nic tego nie zapowiada.
 
 
 
TomaszT 



Imię: Tomasz
Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: DÄ™bina
Wysłany: 2014-11-25, 19:16   

Można też spojrzeć na to z innej strony. Czasami jest po prostu tak, że pary mieszkają razem z rodzicami. Tak zresztą było od zawsze, że młodzi opiekowali się starszymi, bo nie było czegoś takiego jak domy starców. Może więc wracamy do staryhc dobrych czasów :)
 
 
 
Halibut 



Imię: Marek
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 221
Skąd: wawa
Wysłany: 2014-11-26, 13:49   

Bo mamy takie ceny wynajmu, że nic dziwnego. Albo ma się zdolność kredytową i kupuje chate, albo płaci się komuś za wynajem pokoju, czy małego mieszkania w cenie o wiele większej niż miesięczna rata. Ale w Polsce mieszkania komunalne, albo są postrzegane jako siedziby dla patologii, albo niepotrzebna ingerencja państwa i skojarzenia z komuną.
 
 
 
maciekwawa34 
maciekwawa34


Imię: Maciej
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-11-26, 15:27   

Też mam wrażenie, że ten trend jest niepokojący. Chociaż w innych krajach Unii też jest podobnie. Liderem z tego co pamiętam jest Grecja albo Chorwacja, więc też nie taki najbiedniejszy Kraj. ;/
 
 
 
SmierciSmiech



Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 92
Wysłany: 2014-12-31, 15:13   

Halibut napisał/a:
Bo mamy takie ceny wynajmu, że nic dziwnego. Albo ma się zdolność kredytową i kupuje chate, albo płaci się komuś za wynajem pokoju, czy małego mieszkania w cenie o wiele większej niż miesięczna rata. Ale w Polsce mieszkania komunalne, albo są postrzegane jako siedziby dla patologii, albo niepotrzebna ingerencja państwa i skojarzenia z komuną.


Niestety realia przytłaczają - życie coraz droższe, nie stać ludzi na utrzymywanie się samodzielne - ogłoszenia nieruchomościi wynajmu jest sporo ale nikogo nie stać na to.- tak to jest że ta średnia klasa które jeszcze do niedawna była w tej chwili zubożała... Teraz jest tylko niewielki odsetek bogatych reszta biedna.
 
 
 
player 


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 66
Wysłany: 2015-01-02, 18:19   

To smutne, naprawdę, czy tak musi być? :( Może to cena jaka płacimy za kapitalism,a może raczej za jego brak przez tyle lat? Mamy nieprzystosowane społeczeństwo.
_________________
Życie to gra :)
 
 
 
melaq 


Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 93
Wysłany: 2015-01-08, 13:17   

To dziwne, bo ja w wieku 22 lat wyprowadziłem się od rodziców. I sobie radzę. Nie ma luksusów, ale też nie bieduje.
 
 
 
marcelnik


Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-01-09, 08:26   

Pozostaje chyba wyjechać za granicę. Melaq - jak to zrobiłaś? Rodzice nie pomagali?
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skąd: ZabĹ‚ocie
Wysłany: 2015-01-14, 17:21   

Ja wyjechałam z domu jak miałam 18 lat i to na drugi koniec Polski.
Od samego początku korzystałam z stypendium socjalnego na mojej uczelni i pracowałam w miedzy czasie za barem a rodziców prosiłam tylko o pieniądze na jakieś niezaplanowane wydatki (urodziny kogoś czy inna poważna uroczystość .. :P ).
Kokosy to nie były, ale na normalne życie studenta wystarczyło.

marcelnik napisał/a:
Pozostaje chyba wyjechać za granicę.


Tak też byłam, po roku wróciłam. Życie za granicą po to żeby siedzieć na zmywaku to nie dla mnie. Zresztą w korporacji też nie umiałam zagrzać miejsca...
W końcu nie po to studiowałam tyle czasu żeby ktoś mówił mi krok po kroku co mam robić...
 
 
 
Beecia 



Imię: Basia
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: PoznaĹ„
Wysłany: 2015-01-16, 00:16   

Nawet bez wysokich zarobków można iść na swoje. Gro osób nie jest przystosowana do samodzielności, bo "mamusia to zrobi za nas". O tym się nie mówi, ale taka jest prawda.
 
 
 
likle 


Dołączyła: 16 Gru 2014
Posty: 17
Wysłany: 2015-01-17, 16:07   

Mnie to wcale nie dziwi. Większość jest na umowach śmieciowych, muszą się ubezpieczać, kredytu nie dostaną, to jak mają mieć własne mieszkanie?
 
 
 
beti27s 
beti27s


Imię: Aga
Wiek: 32
Dołączyła: 22 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: OĹĽarĂłw Maz
Wysłany: 2015-01-22, 13:00   

Ja nie rozumiem takich ludzi - zamiast iść do normalnej pracy wolą siedzieć na głowie rodziców
 
 
 
melaq 


Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 93
Wysłany: 2015-01-22, 15:27   

Bo przez 5 lat siedzieli na studiach nic nie robili i myśleli, że tak samo będzie w pracy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group