Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Tragedia na Halembie
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-11-22, 15:14   Tragedia na Halembie

Pewnie wszyscy już o tym słyszeli.

Mam pytanie czy nie uważacie, że robią z tego za dużą tragedię? żałoby itd? Codziennie ginie w wypadkach samochodowych dużo więcej osób i cisza. Ja rozumiem zgineli niewinni ludzie itp. ale czy naprawdę to taka tragedia, żeby ją tak nagłaśniać? Nie wiem może to tylko moje odczucie..
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
Ostatnio zmieniony przez Mkj 2006-12-18, 23:29, w caoci zmieniany 3 razy  
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-22, 15:22   

W wypadkach gina ludzie i zawsze jest czyjas wina, ale to jest tak powszednie, ze sie 'przyzwyczailismy' ... a to jest tak naglasniane bo w jednym miejscu w tym samym czasie zginelo kilka osob, ale jezeli to byl wybuch metanu to oni albo sploneli albo sie udusili, bo wybuchl pozar i skonczyl sie tlen, nie wiem czy jest juz oficjalna wiadomosc na ten temat bo nie jestem na bieżaco.

Powiem Ci tak, kazda smierc w wypadku jest tragednia i obojetnie czy ginie 1 osoba czy 100 to jest taka sama tragedia, nie traktujmy smierci jak Stalin: 'smierc wielu to statystyka'

A czy powinni to naglasniac az tak? NIe wiem, rozumiem Cie, ale mi to nie przeszkadza.

A poza tym ja troche inaczej na to patrze, moj tata, 2 wujkow pracuje na kopalni a dziadek zginal jak tata byl maly... na kopalni. Mama tez pracuje na kopalni ale na gorze... wiec z mojego punktu widzenia to troche inaczej pewnie wyglada.

Btw: mowia, ze gornicy duzo zarabiaja i jeszcze strajkuja -> Ci ktorzy tam zgineli, przodowi, slusarze zarabiaja od 1200 - 1500 zl.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
Ostatnio zmieniony przez Deirdre 2006-11-22, 15:56, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-22, 15:27   

Własnie dowiedziałem się o sprawie z twojego Postu Mazina. Poczytałem trochę na portalach. Tragedia pozostaje tragedią. Czy powinno sie robić hiperakcje dziennikarskie w tej sprawie, nie wydaje mi się. Na pewno nikomu to nie pomoże. Wydaje mi sie, że np. wp.pl robiąc relację "godzina po godzinie" zachowuje się jak typowy padlinożerca medialny.

Jest tragedia, więc mają o czym pisać. Z tego wybuchu dziennikarze wykarmią swoje dzieci.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-11-22, 17:10   

Mazina napisa/a:
Mam pytanie czy nie uważacie, że robią z tego za dużą tragedię? żałoby itd? Codziennie ginie w wypadkach samochodowych dużo więcej osób i cisza. Ja rozumiem zgineli niwinni ludzie itp ale czy naprawdę to taka tragedia, żeby ją tak nagłaśniać? Nie wiem może to tylko moje odczucie..
To jest ogromna tragedia moze zginąc o ile dobrze wiem nawet 23 osób więc jest to dramat setek ludzi, ich rodzin, znajomych, sąsiadów...
Uważam, że nie zawsze są media, które piszą za dużo wszędzie poszukują sensacji i to takiej w chorym wydaniu ale ogólnie ludzie w granicach etyki dziennikarskiej mają prawo byc dobrze doinformowani więc jeśli jest to informacja podana w etycznie poprawny sposób uważam, że nie jest to przesadą...
Mkj napisa/a:
Btw: mowia, ze gornicy duzo zarabiaja i jeszcze strajkuja Ci ktorzy tam zgineli, przodowi, slusarze zarabiaja od 1200 - 1500 zl.
Z tego co ja się dowiedziałam była to firma podwykonawcza i wielu z nich byo nie przygotowanych do pracy w ekstremalnych warunkach na 1 km w głąb ziemi a to też o czymś świadczy...
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-11-22, 18:28   

Fantasia napisa/a:
To jest ogromna tragedia moze zginąc o ile dobrze wiem nawet 23 osób więc jest to dramat setek ludzi, ich rodzin, znajomych, sąsiadów...
Uważam, że nie zawsze są media, które piszą za dużo wszędzie poszukują sensacji i to takiej w chorym wydaniu ale ogólnie ludzie w granicach etyki dziennikarskiej mają prawo byc dobrze doinformowani więc jeśli jest to informacja podana w etycznie poprawny sposób uważam, że nie jest to przesadą...

No ale żeby w szkołach robić żałobę itp? przecież ich i tak nie znam, rozumiem Katowice to co innego.
Mkj napisa/a:
W wypadkach gina ludzie i zawsze jest czyjas wina

No wiesz zawsze jest czyjaś wina tam pewnie też kogoś wina była ale czy to jest usprawiedliwienie? Czy można umrzeć lepiej albo gorzej? Dlaczego za nich ma być żałoba narodowa a za mojego wujka nie? Dlatego, że umarł normalnie i nic go nie przywaliło?

Nie odbierzcie tego źle, że jestem nieczuła czy coś, po prostu irytuje mnie to!
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-11-22, 19:37   

[*] Śmierć zawsze jest tragedią, ale tu chyba szum medialny byl potrzebny...nie mam pojęcia czemu i nie chcę o tym myśleć ,ale dla rodzin zmarłych to na pewno nie jest dobre ;/
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-22, 23:37   

Irytuja mnie w tym 2 rzeczy:
1. Szanujacy sie dziennikarz nigdy nie pokaze placzacych ludzi, bo to jest (dziennikarze ci dobrzy tak mowia) nie etyczne dziennikarsko.

2. Przechwalanie sie tragedia, typu: mowia o nas w bbc, cnn, jakas tam gazeta dala nas na 1szej stronie... porazka.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-11-23, 00:40   

Cytat:
1. Szanujacy sie dziennikarz nigdy nie pokaze placzacych ludzi, bo to jest (dziennikarze ci dobrzy tak mowia) nie etyczne dziennikarsko.

Chodzi o to, żeby wzbudzić empatię.
Wtedy można uchwyć całą prawdę, a nawet więcej.
I tylko wtedy reportaż będzie dobry.
Takie małe katharsis.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-23, 00:57   

Jest cos takiego jak przykazania dziennikarskie i jedno z nich mowi, ze nie pokazuje sie ludzi kiedy placza bo to jest pastwienie sie nad ich bolem i pokazywanie ich jakby nie bylo intymnych uczuc w tv... bez ich zgody, trudno zapytac o taka zgode w takich momentach a co wiecej trudno zawracac takimi pierdolami du*e osobie ktora stracila kogos bliskiego.

Nie powinno sie i mnie to bardzo przeszkadza jak pokazuja cos takiego... lub jak jedna stacja na P. pokazala jak placze cala rodzina na pogrzebie osoby, ktora zginela w zawalonej hali w Bytkowie.

To nie jest Katharsis.
Katharsis to jest oczyszczenie, kiedy aktor 'obnaza' sie mowiac tekst z dramatu choc tak na prawde mowi o sobie. Wtedy publicznosc tez doznaje tego oczyszczenia poprzez wspolczucie postaci, ktora gra aktor.

Taki reportaz nie jest dobry tylko zalosny. Reportaz jest dobry gdy przedstawia sytuacje, opisuje fakty i przedstawia racje obu stron (zalezy od przypadku mowie ogolnie) a nie jezeli pokazuje intymne uczucia ludzi i w 'reklamowkach' programu pokazuje placzace osoby nad smiercia bliskich.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-23, 11:09   

Taka jest prawda, że studia dziennikarskie są fabryką hien medialnych. Pokazanie tragedii i wywołanie współczucia ma na celu jedynie dłuższe zatrzymanie odbiorce przed ekranem, będź zmuszenie go do kupienia gazety. Młodym dziennikarzom mówi sie o tym wprost.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-11-23, 11:22   

guevara napisa/a:
Młodym dziennikarzom mówi sie o tym wprost.
Chyba nie dziwię się, że zrezygnowałeś z tych studiów, to wprost nieludzkie...

A tak swoją drogą to jak usłyszałam dziś, że rodziny tych którzy zginęli dostaną jakieś cholendarne sumy pieniędzy i normalnie się zbulowersowałam!!!! Wiem, że życie ludzkie nie ma ceny i nic im życia nie wróci ale takich wypadków gdy ginie jedyny żywiciel rodziny jest mnóstwo codziennie (w pracy też - sama znam takiego co zginął w w wypadku w stoczni a jego rodzina mimo, że były dzieci nie dostała żądnej zapomogi i nawet nikt im nie pomógł z biurokracją w sprawie renty po ojcu) i nie wszyscy dostają chyba cos koło 50 tys ;/
A telewizja tak dobra, że nagle 1 mln złotych znalazła... pod publiczkę ;/
Zbulwesowana :!:
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-23, 12:36   

Wiesz co, moim zdaniem i tak nie dostana. Skonczy sie tak jak bylo z zawalona hala... przyjechal premier obiecal miliony, renty itd... Ci ludzie do dzis nie dostali ani grosza oprocz ubezpieczenia, jezeli ktos byl ubezpieczony.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Never 
:)



Imi: Olga (:
Wiek: 34
Doczya: 23 Lis 2006
Posty: 69
Wysany: 2006-11-23, 16:30   

zgadzam się z tym że robią za dużą tragedię, fakt to okropne że tylu ludzi zginęło, ale tak jak to autorka tematu zauważyła, ilu podobnych ginie codzień w wypadkach samochodowych, czy w jakiś innych sytuacjach, ich smierci jakoś nie czcimy załobą narodową :/
_________________
..."Świat zobaczyć w Ziarenku
Piasku. Niebo w Dzikiej Roślinie,
Nieskończoność uchwycić w ręku,
A Wieczność w godzinie."

http://www.mojebazgroly.mylog.pl
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-23, 17:13   

Ale to troche inna smierc, oni zgineli 1200m pod ziemia i nie od razu, musieli dlugie godziny lezec i cierpiec... ale to juz nie o to chodzi.

Chcialem ogolnie napisac, ze jechalem samochodem i przekrecilem na razio Z... i slyszalem zapowiedz programu o tej tragedii.. myslalem, ze mnie szlag trafi, z poczatku myslalem, ze jakis serial kryminalny w tv zapowiadaja... gosc takim niskim zachecajacym glosem mowil o smierci i niebezpieczenstwei... a na koniec dodal: zapraszamy na program o tragedi na Halembie.... pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Never 
:)



Imi: Olga (:
Wiek: 34
Doczya: 23 Lis 2006
Posty: 69
Wysany: 2006-11-23, 17:18   

nie, oni nie cierpieli, umarli w momencie, z tego co słyszałam, zostali spaleni, za wysoka temperatura...
_________________
..."Świat zobaczyć w Ziarenku
Piasku. Niebo w Dzikiej Roślinie,
Nieskończoność uchwycić w ręku,
A Wieczność w godzinie."

http://www.mojebazgroly.mylog.pl
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group