Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
leczenie
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2008-06-29, 12:19   leczenie

Jak myślicie leczyć i badać powinniśmy się prywatnie czy może normalnie w przychodni?
Wolicie zapłacić i iść do lekarza bez żadnej kolejki? Czy wolicie sobie poczekać ale iść za darmo?
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-06-30, 12:36   

Jeżeli chodzi o dość poważną chorobę, to zawsze idę prywatnie. Wcale mi się to nie uśmiecha, w końcu z naszych podatków idzie mnóstwo pieniędzy na NFZ. Ale nie mam wyboru - w państwowej przychodni można czekać tygodniami na zwykłą wizytę u lekarza... nie mówiąc o tym, że o skierowania na cokolwiek trzeba wręcz błagać, bo lekarze nie kwapią się je wydawać. W końcu to kosztuje. Niestety ;/
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2008-06-30, 12:36   

Coraz większe liczby ludzi nie stać na badania prywatne.
Cytat:
Wolicie zapłacić i iść do lekarza bez żadnej kolejki?
nie zawsze sa na to pieniądze. Potrzebowałam kiedyś badanie za ponad 350zł i niestety czekałam te 7 miesięcy bo suma wydała mi sie jednak dość wysoka. ;/

Prywatnie chodzę do dentysty i okulisty.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2008-06-30, 12:48   

Kiedy jestem przeziębiona itp. to idę na badania w przychodni. Podobnie z rentgenem i pobieraniem krwi do badań. Jeśli chodzi o konsultacje w sprawie kręgosłupa, miałam dwa wyjścia: albo prywatnie jechać do lekarza w Krakowie i zapłacić na "dzień dobry" 300 zł, a niewiadomo czy by się skończyło na jednej wizycie, albo zapisać się na półroczny termin w klinice ortopedii w Zakopanem do żony w/w lekarza, też bardzo dobrej specjalistki i nie płacić nic.

Jeśli jednak chodzi o moje serducho i leczenie nadciśnienia w mojej rodzinie, to chodzimy prywatnie. Może i trochę kosztuje, ale wydatek raz na kilka miesięcy lub wogóle tylko jednorazowy przy oku naprawdę dobrego specjalisty (jeden z najlepszych w Małopolsce) nie wydaje się bardzo wysoką ceną.

Aha, prywatnie też chodzę do dentysty.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
Ostatnio zmieniony przez ankaanka 2008-06-30, 12:48, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Syl_ 



Imi: Sylwia
Wiek: 32
Doczya: 29 Pa 2007
Posty: 729
Wysany: 2008-06-30, 12:52   

Zależy co leczyć. Jeśli chodzi o zwykle przeziębienie czy dentysta to idę do przychodni. Okulista również darmowy. Z innymi schorzeniami idę prywatnie do polaków. Jakoś nie ufam tutejszym lekarzom, wszystko leczyliby Paracetamolem ;/
_________________
I'd rather be hated for who I am,
than loved for who I'm not.
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imi: Marta
Wiek: 32
Doczya: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skd: wziąć na wino?
Wysany: 2009-08-30, 18:49   

Leczę się państwowo. Nie ukrywam, że mam znajomości przez chrzestnego i przyjaciółkę, która jest lekarzem prowadzącym mój przypadek. Wiem, że bez znajomości niewiele da się załatwić w polskiej służbie zdrowia. Zwykły pacjent czeka miesiącami na badania, a na leczenie, które decyduje o jego żyć/nie żyć, wydaje zgodę NFZ. Bądź nie wydaje - za młody, za stary, za lekko chory, za ciężko chory. Paranoja na wrotkach.

Prywatnie chodzę do dentysty.
_________________
"Nie boję się obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiątce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2009-08-30, 18:56   

Prywatnie chodzę do dentysty i okulisty; poza tym państwowo się leczę. Ze skierowaniami do specjalistów czy na badania nie mam żadnych problemów, bo moja internistka jest całkiem w porządku i woli chuchać na zimne niż czekać, aż coś mi naprawdę będzie. (;
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2009-08-30, 19:09   

Leczę się państwowo. Zawsze (jeden wyjątek, ale o nim przy innej okazji) trafiałem na dobrych lekarzy, którzy potrafili a do tego chcieli załatwić niektóre sprawy, których zwykły człowiek nie miałby szans osiągnąć. Jedna z lekarek ze szpitala załatwiła mi wizytę na Spartańskiej <reumatologia>, moja lekarz prowadząca z reumatologii, załatwiła <i to dosłownie, bo to było w czasie strajków, gdy nowych pacjentów nie przyjmowano> wizytę u neurologa. Internista, również nie robi żadnych problemów i przepisuje badania/skierowania bez problemu. Prywatnie to tylko dentysta.

A i jeśli chodzi o kolejki, to jeśli sprawa nie jest bardzo pilna, to wolę poczekać, niż płacić.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-08-30, 19:10, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Mietek 
:o



Imi: Andżej
Wiek: 53
Doczya: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skd: Świedry
Wysany: 2009-08-30, 19:17   

Dentysta prywatnie, poza tym bilanse w państwówce. Póki co nie miałem potrzeby odwiedzać lekarza, ale myślę, że poszedłbym do państwówki.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mną, nie mogę nadążyć. Nie idź za mną, nie mogę być liderem. Po prostu idź ze mną i bądź moim przyjacielem.”
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2009-08-31, 11:22   

Jako że zostałam wychowana przez rodziców zasadą 'po co płacić za coś, skoro można to mieć za darmo', leczę się państwowo. I jakoś do tej pory nie narzekałam bardzo.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-08-31, 15:36   

Ja od kilku lat staram (no może nie staram ale zwracałam lekarzowi na to uwagę, kilkakrotnie) się o rezonans głowy, ale nici, nikt nie chce dać mi skierowania, twierdzą, że to nadciśnienie. Głąby. :P więc jedyne wyjście to kasa, a tej zaś mi szkoda.
Cytat:
'po co płacić za coś, skoro można to mieć za darmo',

Niestety nie zawsze można..

Prywatnie dentysta, ginekolog.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2009-10-16, 22:54   

Prywatnie dentysta, reszta państwowo :wink: . Jeżeli jednak jest jakaś sprawa nie cierpiąca zwłoki to wolę zapłacić, aniżeli czekać nie wiadomo jak długo w kolejce.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2009-12-15, 13:43   

Mazin napisa/a:
Wolicie zapłacić i iść do lekarza bez żadnej kolejki? Czy wolicie sobie poczekać ale iść za darmo?

Jako, że rzadko choruję, leczę się prywatnie. Ja tam jestem strasznie nieufna w stosunku do lekarzy, więc wolę zapłacić za opiekę medyczną i mieć to poczucie traktowania indywidualnego, a nie taśmowego^^.
Tak samo z dentystą, tylko prywatnie, nie mam zamiaru cierpieć. Zresztą w sumie to ten sam budynek więc wszystko jedno. No i oczywiście nie ma kolejek.
Tak samo moja cała rodzina. Wszyscy leczą się prywatnie.
A na poparcie mojego wywodu dodam, że w publicznym szpitalu uśmiercili by mojego dziadka, stawiając bzdurną diagnozę. Na szczęście w porę go przenieśliśmy.
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2009-12-15, 19:32   

Nie za często bywam u lekarza bo ich nie lubię i idę kiedy już naprawde naprawdę muszę. Normalnie szedł bym państwowo ale, że teraz nie mam ubezpieczenia i i tak muszę płacić to było by mi to wsio ryba ;)
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2009-12-25, 12:32   

też rzadko bywam u lekarza i generalnie to u stomatologa mam najczęstsze wizyty więc ciężko stwierdzić.. jakbym mial czym zapłacić to chętnie bym zmienił lekarza na prywatnego ale w tej chwili to mnie absolutnie nie stać na takie luksusy
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group