Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zalozyc sobie karte kredytowa
Autor Wiadomość
amelka


Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 33
Wysłany: 2015-08-27, 06:21   Czy zalozyc sobie karte kredytowa

Od jakiegos czasu podrozuje po Europie ze znajomymi. Zastanawiam sie czy nie warto byloby sobie zalozyc jakiegos zabezpieczenia finansowego na przyklad w postaci karty kredytowej. Biore jeszcze pod uwage zalozenie sobie konta walutowego.
Jakie rozwiazanie w takim przypadku jeset wygodniejsze? Oraz tansze?
 
 
 
bolek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Wysłany: 2015-08-27, 06:48   Re: Czy zalozyc sobie karte kredytowa

amelka napisał/a:
Od jakiegos czasu podrozuje po Europie ze znajomymi. Zastanawiam sie czy nie warto byloby sobie zalozyc jakiegos zabezpieczenia finansowego na przyklad w postaci karty kredytowej. Biore jeszcze pod uwage zalozenie sobie konta walutowego.
Jakie rozwiazanie w takim przypadku jeset wygodniejsze? Oraz tansze?


Moim zdaniem karta kredytowa jest wygodniejsza. NIe tylko jako zabezpieczenie. Mo?esz ni? p?aci? w wielu miejscach jak rĂłwnie? p?aci? za bilety. Sam poleca?bym szuka? banku, ktĂłry wydaje darmowe karty kredytowe oraz posiada korzystne przewalutowanie. NiektĂłre potrafi? sobie nie?le na tym zarabia? ;)
Jeszcze jedna sprawa. Do za?o?enia jest wymagana zdolnos? kredytowa. Czy masz zarobki?
_________________
Nie wystarczy odnieść sukces. Inni muszą ponieść porażkę.
 
 
 
amelka


Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 33
Wysłany: 2015-08-27, 06:49   

Tak. Pracuj?. Nie zarabiam du?o bo minimaln? ale raz na jakis czas mam premie. Czy bank w takim przypadku moze mi odmowic wydania karty? Gdzie konkretnie masz karte? Ile Cie to kosztuje miesiecznie?
 
 
 
bolek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Wysłany: 2015-08-27, 07:03   

70 z? rocznie.Mam obecnie karte w mbanku.Sa wprawdzie darmowe karty kredytowe ale z drugiej strony moga miec bardzo niekorzystne przewalutowanie o czym juz Ci wczesniej wspomnialem.Tak wiec wcale nie musza byc takie korzystne. Mysle,ze powinnas dostac karte ale musialabys jeszcze dopytac sie w banku.Najlepiej w tym w ktorym masz konto. Do mnie mbank zadzwonil oraz zaproponowal mi zalozenie karty.
_________________
Nie wystarczy odnieść sukces. Inni muszą ponieść porażkę.
 
 
 
amelka


Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 33
Wysłany: 2015-08-28, 07:38   

W mbanku wprawdzie konta nie mam ale nie wykluczam ze moze sobie zaloze.Mozesz mi dac tutaj wiecej szczegolow na temat tej karty?
I czy ogolnie warto jest zakladac tam konto osobiste? Obecnie jestem w Alior Banku i niestety ale ciagle podwyzszaja oplaty za prowadzenie konta. Niby jest to te 5 zl miesiecznie ale w skali roku jednak potrafi nazbierac sie niezla sumka.
 
 
 
bolek 


Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 38
Wysłany: 2015-08-28, 07:59   

Tutaj masz informacje:
http://www.comperia.pl/sz...d_standard.html

Jedyna oplata tam to za wydanie karty. Swoja droga to jesli chodzi o Alior Bank to w ostatnim czasie byla niezla burza o to ze wlasnie tak podniosl oplaty. W mbanku nie ma obecnie na koncie zadnych oplat.0 zl za karte, 0 zl za prowadzenie. Oraz wyplaty z bakomatow intrantetu. System do obslugi internetowej jest dosc oryginalny ale moim zdaniem mozna sie przyzwyczaic.
_________________
Nie wystarczy odnieść sukces. Inni muszą ponieść porażkę.
 
 
 
Halibut 



Imię: Marek
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 221
Skąd: wawa
Wysłany: 2015-09-04, 13:18   

Banki ci?gle ch?tnie oferuj? karty kredytowe, bo na nich lepiej zarabiaj?. Osobi?cie nie polecam. :)
 
 
 
porembski6


Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Koniecpol
Wysłany: 2015-11-01, 15:45   

czasami sie przydaje
 
 
 
onlyonetime


Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 67
Wysłany: 2015-11-03, 14:26   

Jak podróżujesz to chyba to nie trafiony pomysł, nie daj boziu zgubisz i ktoś sobie wypłaci w funtach :)
 
 
 
szypu39 
szypu39


Imię: MichaĹ‚
Wiek: 40
Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-11-05, 09:35   

Uważam, że karta kredytowa jest dobrym wyjściem i to nie tylko w przypadku podróży. Oczywiście pod warunkiem, że umie się z niej korzystać z głową i umiarem. Także zastanawiam się nad karta w mbanku.
 
 
 
strusw2 


Wiek: 41
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Lublin, Polska
Wysłany: 2015-12-01, 14:36   

Karta kredytowa to dobre rozwiązanie. Przed wyborem banku warto przejrzeć tabele opłat i prowizji. Czasem przy założeniu średniomiesięcznych kwot operacji kartą nie ma opłaty rocznej ani za wydanie więc może być to jedyna szansa na darmowy kredyt do 55dni. Warto się tym tematem zainteresować. Polecam.

Pozdrawiam
dj na wesele lublin
 
 
 
Ajlar 


Dołączyła: 20 Gru 2015
Posty: 112
Wysłany: 2015-12-29, 20:21   

hmm no nie wiem czy karta kredytowa to takie dobre rozwiazanie - kusi wydawanie kasy, ktorej sie nie posiada przeciez, prawda? Moze lepiej pobawic sie w http://www.soskredyt.pl/f...yczki-prywatne/? Z reguly to lepsza oferta.
 
 
 
spiczyn3



Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-01-12, 20:25   

Super, dzięki za rady :)
_________________
:)
 
 
 
steffy 


Dołączyła: 19 Gru 2012
Posty: 434
Wysłany: 2016-01-13, 12:33   

Zdecydowany? Ja na przykład zrezygnowałam z karty.
 
 
 
karina8


Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 6
Wysłany: 2016-01-15, 11:54   

A dlaczego? Co Ciebie skłoniło do rezygnacji?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group