Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tabletki antykoncepcyjne.
Autor Wiadomość
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2009-10-25, 11:26   

MĂłszka napisał/a:
Mazin napisał/a:
Poza tym jak się ma stałego partnera to raczej większość idzie na tabletki lub plastry i nie bawi się w gumki ;>

Niby tak, ale znam od groma osĂłb, ktĂłre wcale tak nie sÄ…dzÄ….

Może kwestia środowiska w jakim się obracamy, u mnie większość koleżanek używa tabletek.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Nena 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysłany: 2009-10-25, 11:38   

Mazin napisał/a:
Może kwestia środowiska w jakim się obracamy, u mnie większość koleżanek używa tabletek.

U mnie teĹĽ.
Nie, ja nie prosiłabym faceta o pieniądze na tabletki. Tak samo nie wyobrażam sobie, żeby on prosił mnie o kasę na gumki^^
Poza tym bez przesady, tabletki to nie wydatek kolosalny, góra 30-50zł.
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2009-10-25, 12:07   

mam stałego partnera, ale sprawa tabletek wykwitła raz ;] po czym palnęłam mu pogadankę o zaburzeniach hormonalnych i możliwych komplikacjach to teraz pewno by się na mnie wkurzał gdybym zaczęła brać ;) ja podobnie jak Magda nie uważam, by w tym, że to kobiety kupują było coś nie stosownego :) spódniczki, pończochy, sexi bieliznę też sama kupuję choć przecież korzystamy oboje ;) on i tak ma przes* w tym związku bo ja wiecznie spłukana jestem i często gdyby nie stawiał to byśmy w domu siedzieli :? On mi tego nie wypomina ;) Jak trzeba kupić gumki to też on kupuje :) to kwestia dogadania. Niektórzy faceci kupują swoim samicą podpaski ale ja tam wolę nie dopuszczać do sytuacji kiedy facet zbyt wiele by wiedział o moich dniach płodnych, okresach itp. to moja bardzo bardzo prywatna sprawa :)
_________________

 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skąd: ZabĹ‚ocie
Wysłany: 2009-10-27, 21:19   

Nieee.. Jak dla mnie to przesada zeby koleś dokładał się do tabletek... Wkurza mnie jak chłopak w ogóle płaci za cokolwiek sam, a często tak jest, wiec na pewno nie wyjeźdżałabym, że ma oddać mi pieniądze za tabletki bo sam w końcu też z tego korzysta. To nawet głupio brzmi :)
Nena napisał/a:
Poza tym bez przesady, tabletki to nie wydatek kolosalny, góra 30-50zł.

Egzakli.
 
 
 
Mietek 
:o



Imię: AndĹĽej
Wiek: 53
Dołączyła: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Skąd: Ĺšwiedry
Wysłany: 2009-10-28, 20:32   

Ja osobiście w ogóle nie jestem zwolennikiem/zwolenniczką tableciuchów antykoncepcyjnych. W związku z tym, że jestem konserwatywna/konserwatywny. Skłaniam się bardziej w stronę prezerwatywów.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz BĂłg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje krĂłlestwo z mojÄ… krĂłlewnÄ…"

„ Nie idĹş przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadÄ…ĹĽyć. Nie idĹş za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idĹş ze mnÄ… i bÄ…dĹş moim przyjacielem.”
 
 
 
MĂłszka 
Panna_M. (;



Imię: AsieĹ„ka
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2010-02-11, 21:41   

A czy którakolwiek z Was może próbowała 'przesunąć' lub zlikwidować okres na jakiś czas za pomocą tabletek anty?
_________________
MĂłha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Nena 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysłany: 2010-02-11, 21:47   

MĂłszka napisał/a:
A czy którakolwiek z Was może próbowała 'przesunąć' lub zlikwidować okres na jakiś czas za pomocą tabletek anty?

Bierzesz dwa opakowania pod rząd. Jechałam nad morze więc musiałam sobie jakoś poradzić.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2010-02-12, 09:58   

No. Od znajomych słyszałam, że potem okres jest masakryczny i bolący, ale ja tak też zrobiłam kilka razy i nic złego mi się nie działo. :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
MĂłszka 
Panna_M. (;



Imię: AsieĹ„ka
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2010-02-12, 11:44   

Mazin napisał/a:
Od znajomych słyszałam, że potem okres jest masakryczny i bolący, ale ja tak też zrobiłam kilka razy i nic złego mi się nie działo. :)

U mnie gorzej już być nie może^^
W sumie chyba też dużo zależy od organizmu, każdy może inaczej reagować. Podobno nie powinno być żadnych komplikacji, jeśli ma się dobrze dobrane tabletki.
_________________
MĂłha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
MĂłszka 
Panna_M. (;



Imię: AsieĹ„ka
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2010-06-17, 11:45   

A czy żeby zaczęło działać od przyszłego miesiąca, to trzeba zacząć brać tabletki od razu jak skończy się okres, czy to nie ma znaczenia? :> Bo ja jak zwykle zapomniałam umówić się wcześniej na wizytę i teraz mam lipę, bo nigdzie mnie nie chcą przyjąć już w tym tygodniu ;d
_________________
MĂłha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Nena 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysłany: 2010-06-17, 11:52   

MĂłszka napisał/a:
A czy żeby zaczęło działać od przyszłego miesiąca, to trzeba zacząć brać tabletki od razu jak skończy się okres, czy to nie ma znaczenia?

Z tego co ja wiem, to tabletki zaczyna się brać w pierwszy dzień miesiączki a tabletka działa już bodaj po 4h od zażycia. Więc jeśli chcesz, żeby działało od przyszłego miesiąca musisz zacząć je brać w pierwszy dzień miesiączki następnej, albo tej. Zależy jak masz okres.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2010-06-17, 11:57   

Zależy chyba też jakie ale yasminelle na pewno od pierwszego dnia działa.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
tencza 


Dołączyła: 10 Cze 2013
Posty: 143
Wysłany: 2016-11-16, 22:39   

jak zaczynamy brać tabletki antykoncepcyjne to ich działanie rozpoczyna się już od pierwszego dnia po zażyciu także bardzo szybko, dlatego już przy pierwszej tabletce nie są potrzebne dodatkowe sposoby zabezpieczeń.
 
 
 
Mika 


Wiek: 39
Dołączyła: 30 Mar 2014
Posty: 270
Wysłany: 2016-12-02, 19:42   

Krystyna napisał/a:
ZaleĹĽy chyba teĹĽ jakie


Nie zależy od tego jakie. Tabletki to forma hormonalnej antykoncepcji i działa od samego początku. Tak samo dwuskładnikowe czy jednoskładnikowe.
 
 
 
tencza 


Dołączyła: 10 Cze 2013
Posty: 143
Wysłany: 2016-12-05, 11:28   

no ja borę belarę, na ulotce było napisane że już od przyjęcia pierwszej tabletki jestem w pełni chroniona.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group