Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Tabletki antykoncepcyjne.
Autor WiadomoϾ
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 34
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2008-02-26, 15:12   

Ależ oczywiście, że rozumiem, ze dodałaś ryby jako już bardziej ciekawostkę, to, że Ty nie rozumiesz o czym piszę ja, nie znaczy, ze ja nie rozumiem o czym i w jaki sposób piszesz Ty, nie trzeba od razu porównywać się do "średnio inteligentnych szympansów"...

Jeśli chodzi o procenty aborcji wytłumaczę Ci raz jeszcze o co mi chodzi i być może TYM RAZEM zrozumiesz.
Większość kobiet usuwa ciążę, bo zawiodła antykoncepcja, my tu mówimy o procentach z liczby x. A teraz zastanów się o ile większa byłaby ta liczba x, gdyby nie tabletki, które liczbę niechcianych ciąż (jako najskuteczniejsza z nienaturalnych metod) znacznie zmniejszają.
Gdyby x był liczbą większą to 75% z x również byłoby większe niż jest teraz.
Prosta matematyka.

Cytat:
Zresztą, skutki uboczne występują u każdej kobiety, ale u większości na szczęście w niewielkim zakresie.



Dlaczego nikt ze znanych mi biorących tabletki osób nie skarżył się na nic? Chyba troszeczkę przesadzasz z tymi skutkami ubocznymi.
Sam fakt, że było już wyżej w tym, temacie kilka postów o treści: "receptę dostałam, ale lekarz odradza" świadczy o tym, że lekarzom wcale nie jest aż tak wszystko jedno co komu przepisują...


A co do skuteczności metod naturalnych: jedni w nią wierzą, inni nie. Ty uważasz, ze organizmu nie powinno się faszerować dodatkowymi hormonami, ja uważam, ze organizm jest na tyle niepewne funkcjonującą rzeczą, że nie można do końca ufać jego regularności. Cykl może się przestawić nawet przez głupią podróż, chorobę, dietę- wtedy metody naturalne mogą okazać się nieskuteczne.
 
 
 
Paulina 
November Rain



Imiê: Paulina
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 10 Gru 2006
Posty: 173
Sk¹d: zza chmur
Wys³any: 2008-02-26, 21:48   

Kya napisa³/a:
Większość kobiet usuwa ciążę, bo zawiodła antykoncepcja, my tu mówimy o procentach z liczby x. A teraz zastanów się o ile większa byłaby ta liczba x, gdyby nie tabletki, które liczbę niechcianych ciąż (jako najskuteczniejsza z nienaturalnych metod) znacznie zmniejszają.
Bo wszystko rozbija się o zezwierzęcenie seksu, oczekiwanie, że kobieta ma być zawsze zwarta i gotowa do akcji, kiedy tylko jej samca (tudzież ją samą) najdzie ochota. O ile prościej i uczciwiej byłoby zalożyć, że współżycie może doprowadzić do poczęcia i jeśli nie jest się gotowym na podjęcie takiego ryzyka - to nie współżyć.
Widzę, że czepiasz się szczegółów, zamiast naprawdę istotnych spraw.
Kya napisa³/a:
A co do skuteczności metod naturalnych: jedni w nią wierzą, inni nie. Ty uważasz, ze organizmu nie powinno się faszerować dodatkowymi hormonami, ja uważam, ze organizm jest na tyle niepewne funkcjonującą rzeczą, że nie można do końca ufać jego regularności. Cykl może się przestawić nawet przez głupią podróż, chorobę, dietę- wtedy metody naturalne mogą okazać się nieskuteczne.

Żeby wypowiadać sądy w jakiejś dziedzinie, należałoby się zapoznać z jakimiś wiadomościami na ten temat. W ogóle nie wiesz o co chodzi w metodach naturalnych. :lol: Regularność w ogóle nie jest potrzebna. W metodzie, którą ja stosuję potrzebny jest termometr i chwila obserwacji swojego ciała. Powiem więcej, gdybym miała mysleć tak jak Ty, że potrzebna jest regularność itd, to pewnie faszerowałabym się, a przy okazji syna, hormonami, bo jak do tej pory po porodzie cykl mi nie powrócił :-P W każdej chwili może się to stać, ale się nie obawiam.
Owszem, są różne rzeczy, które mogą zakłócić obserwacje, tak jak wiele rzeczy może zakłócić działanie pigułek - np. choroba, alkohol czy dieta.
Kya napisa³/a:
Sam fakt, że było już wyżej w tym, temacie kilka postów o treści: "receptę dostałam, ale lekarz odradza" świadczy o tym, że lekarzom wcale nie jest aż tak wszystko jedno co komu przepisują...

Co z tego, że odradzali? A czy pokazali jakąś alternatywę? A czy to, że odradzali, to znaczy, że zlecili wykonanie badań przed wypisaniem recepty? Już nie mówię o próbach wątrobowych, które byłyby podstawą dla przy pigułkach, ale chociaz głupią morfologię? Nie, bo po co, lepszy urlop na Majorce. Zresztą, obracając się trochę w tej tematyce, mając doświadczenie z różnymi ginekologami, czytając wypowiedzi gremium znacznie szerszego niż to forum, mogę założyć, że wcale nie jest tak różowo jak chciałabyś to widzieć. Nawet przyjmując, że tylko część ginów to kanalie, które tylko marzą o wygrzewaniu tyłków w ciepłych krajach, to większość przepisuje je, bo tak chce pacjentka, nie myśląc o tym, jakie to może mieć dla niej konsekwencje. Jestem w stanie zrozumieć, że pacjentka może chcieć, ale powinna też zostać rzetelnie poinformowana a przede wszystkim dokładnie zbadana. To, że ktoś ma 20 czy 25 lat i wygląda na okaz zdrowia nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości.
Kya napisa³/a:
ja uważam, ze organizm jest na tyle niepewne funkcjonującą rzeczą, że nie można do końca ufać jego regularności.

Jak już mówiłam, regularność nie jest potrzebna, żeby ufać swojemu organizmowi. I to przykre, że swoim organizmom kobiety nie ufają. Że pozwalają się omamiać, dają sobie wmawiać wolność, a w rzeczywistości staja się niewolnicami koncernów farmaceutycznych, wydając grubą kasę za odbieranie im zdrowia, płodności i naturalności.
Czytałam wiele wypowiedzi kobiet, które zrezygnowały z pigułek i w opowieściach KAŻDEJ przewijają się podobne odczucia - jednoznacznie pozytywne.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-03-09, 20:51   

Taka mała ciekawostka w Anglii tabletki są za free. Myślę, że to dobry sposób na niechciane wpadki. Prezerwatywy zawodzą a gdyby tak tabletki u nas w Polsce były za free myślę, że nie byłoby tyle niechcianych dzieci. Może troszkę za daleko wysunięte wnioski, ale kto wie :P
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Syl_ 



Imiê: Sylwia
Wiek: 32
Do³¹czy³a: 29 PaŸ 2007
Posty: 729
Wys³any: 2008-03-09, 21:17   

Mazin napisa³/a:
w Anglii tabletki sÄ… za free


Nie wszędzie. U mnie na tabletki trzeba miec receptę. Lokatorka chciała kupic w aptece i nie mogła bo wymagają recepty. Nie każdy lekarz chce dawac recepty. Więc nie jest AŻ tak łatwo o tabletki. O prezerwatywy jest o wiele łatwiej, trzeba tylko się pofatygowac do ośrodka gdzie dają je za darmo dla każdego.
_________________
I'd rather be hated for who I am,
than loved for who I'm not.
Ostatnio zmieniony przez Syl_ 2008-03-09, 21:18, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-03-09, 21:20   

No oczywiście, że na receptę. Idziesz do lekarza on daje receptę, a Ty do apteki.

Syl_ napisa³/a:
Nie każdy lekarz chce dawac recepty.
E gadasz? u nas w klinice bez problemu o receptę na tabletki. I prosić się nie trzeba bo to wszystko legalnie, bez żadnych przekrętów.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Syl_ 



Imiê: Sylwia
Wiek: 32
Do³¹czy³a: 29 PaŸ 2007
Posty: 729
Wys³any: 2008-03-09, 21:38   

Wiem od znajomych, że próbowały i w GP nie zawsze dostawały recepty. Moja lokatorka, nie dostała tabletek w aptece, ani recepty w przychodni, bo nie jest zapisana, a dla takich nie dają. Najpierw musi miec swojego lekarza rodzinnego, później idzie do niego, on może jej wypisze receptę, ale przed tym musi z nim przejśc rozmowę na temat dlaczego bierze się tabletki, jak i po co i nie pomoże mówienie, że bierze je już jakiś czas. A leki (w tym tabletki antykoncepcyjne) za darmo ma młodzież do lat 18 (jeśli się nie mylę, bo ostatnio było tylko do 16, ale chyba to zmienili) i osoby, które mają specjalną kartę z NFZ, a reszta musi płacic.
_________________
I'd rather be hated for who I am,
than loved for who I'm not.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-03-09, 21:59   

W każdym wieku free. I GP musi dać Ci receptę. Nie mam pojęcia czemu tej Twojej lokatorce nie dali.
http://www.fpa.org.uk/
http://zycie-w-uk.blog.on...1-25,index.html
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Paulina 
November Rain



Imiê: Paulina
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 10 Gru 2006
Posty: 173
Sk¹d: zza chmur
Wys³any: 2008-03-17, 17:00   

Mazin napisa³/a:
Taka mała ciekawostka w Anglii tabletki są za free. Myślę, że to dobry sposób na niechciane wpadki. Prezerwatywy zawodzą a gdyby tak tabletki u nas w Polsce były za free myślę, że nie byłoby tyle niechcianych dzieci. Może troszkę za daleko wysunięte wnioski, ale kto wie :P

Taka mała ciekawostka. Wielka Brytania ma największy odsetek niechcianych ciąż wśród nastolatek w Europie. Większy dostęp do antykoncepcji nie jest receptą na zmniejszenie liczby niechcianych dzieci, tylko edukacja. Może gdyby kobiety rozumiały, że KAŻDY, nawet ten "zabezpieczony", stosunek może doprowadzić do poczęcia, to by faktycznie zmniejszyło liczbę niechcianych dzieci. Po niedawnej lekturze, muszę stwierdzić, że największym minusem antykoncepcji jest to, że wyłącza myślenie i upodabnia nas do zwierzątek realizujących swój popęd.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
JoJo 
Fikasz?!



Imiê: Anka
Do³¹czy³a: 19 PaŸ 2007
Posty: 105
Sk¹d: PoznaÅ„-miasto doznaÅ„
Wys³any: 2008-03-17, 22:13   

Cytat:
Może gdyby kobiety rozumiały, że KAŻDY, nawet ten "zabezpieczony", stosunek może doprowadzić do poczęcia, to by faktycznie zmniejszyło liczbę niechcianych dzieci.


Paulina, ja bym te słowa raczej skierowała do facetów, bo w wielu przypadkach maja oni podejście typu "nie ważne gdzie, nie ważne z kim, byle przlecieć panienkę"! Kolejną kwestia jest to, że co poniektórzy inwestują w "sprzęt" nijniższej klasy, toteż rzeczywistość jest taka, a nie inna... :|
_________________
"Moralność to po prostu nasza postawa wobec ludzi, których nie znosimy."
(Oscar Wilde)
 
 
 
Paulina 
November Rain



Imiê: Paulina
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 10 Gru 2006
Posty: 173
Sk¹d: zza chmur
Wys³any: 2008-03-18, 15:42   

galuna napisa³/a:
Paulina, ja bym te słowa raczej skierowała do facetów, bo w wielu przypadkach maja oni podejście typu "nie ważne gdzie, nie ważne z kim, byle przlecieć panienkę"

A czy nie jest tak, o ile nie jest to gwałt, że ci faceci znajdują panienki, które myślą, że zabezpiecza je gumka lub pigułka? Antykoncepcja wyłącza myślenie - u obydwu płci tak samo.
Poza tym, oczywiście masz rację. W samych kobietach nie tkwi wina, należałoby edukować i wychowywać w równym stopniu obie płcie, uczyć ich szacunku dla daru jakim jest płodność.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-03-31, 16:49   

Paulina napisa³/a:

Taka mała ciekawostka. Wielka Brytania ma największy odsetek niechcianych ciąż wśród nastolatek w Europie
dokładnie. A poza tym młode Brytyjki są w pewnym wieku przekonane że metodą antykoncepcji może być szklanka mleka przed :lol: I wcale nie ściemniam i nie wyssałam tego z palca. Wiadomości z pierwszego i rodowitego brytyjskiego źródła...
Mazin napisa³/a:
W każdym wieku free. I GP musi dać Ci receptę. Nie mam pojęcia czemu tej Twojej lokatorce nie dali.
Może w Anglii. W Polsce lekarz ginekolog ma prawo odmówić dziewczynie przed 18 rokiem życia bez zgodny rodzica.
Kya napisa³/a:

Dlaczego nikt ze znanych mi biorących tabletki osób nie skarżył się na nic? Chyba troszeczkę przesadzasz z tymi skutkami ubocznymi.
Przemysł antykoncepcyjny to miliardy dolarów rocznie. Każde badania mówiące o skutkach ubocznych są jak najszybciej likwidowanie by jak najmniej z nich ujrzało światło dzienne bo im jeszcze sprzedaż spadnie.

W Anglii udowodniono już, że antykoncepcja doustna stosowana przez więcej niż 3 lata (nawet z przerwami) jest drugim po genetycznych uwarunkowaniach powodem raka piersi. Badania te zostały jednak automatycznie wycofane z jednej z gazet medycznych na Wyspach przez wycofanie całego miesięcznego nakładu tej gazety.

I nie ma chyba sensu dyskutować wiele na ten temat albo streścić dyskusję w paru punktach:
1.
Paulina napisa³/a:
największym minusem antykoncepcji jest to, że wyłącza myślenie i upodabnia nas do zwierzątek realizujących swój popęd.

2. piguły to wybór indywidualny każdej kobiety. Nie ma sensu się kłócić i przekonywać co lepsze. Niech każda sama zdecyduje.
3.... jeśli kobieta zgadza się by swoim zdrowiem ponosić koszt całej antykoncepcji to ma do tego prawo i w pewien sposób na pewno poniesie tego konsekwencje.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2009-10-25, 09:54   

Czy antykoncepcja jest wspólną sprawą partnerów?
Czy jak mamy już stałego partnera to kobieta kupuje (z reguły drogie) tabletki, a facet nie poczuwa się do dołożenia itp?

Wiele raz spotkałam się z tym, że to kobiety kupują tabletki/plastry itp a faceci uważają to za normę, obowiązek kobiety, nie dokładają się do tego.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2009-10-25, 10:38   

Mazin napisa³/a:
Wiele raz spotkałam się z tym, że to kobiety kupują tabletki/plastry itp a faceci uważają to za normę, obowiązek kobiety, nie dokładają się do tego.

A faceci zazwyczaj kupują gumki a kobiety uważają to za normę, obowiązek mężczyzny, nie dokładają się do tego.
:P
Przy stałym partnerze to kwestia dogadania się. Bo faktycznie trochę niesprawiedliwe może być to, że kobieta wydaje całkiem duże pieniądze na środki antykoncepcyjne. Ale z drugiej strony mężczyźni zazwyczaj fundują kolacje, kino itp. Pewnie, że można się dogadać z partnerem, żeby też podzielić się wydatkami. Ale mnie jakoś by było głupio. Wolałabym sama za to płacić.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2009-10-25, 10:54   

Mószka napisa³/a:
A faceci zazwyczaj kupują gumki a kobiety uważają to za normę, obowiązek mężczyzny, nie dokładają się do tego.

Różnica mała w cenie ;)
Poza tym jak się ma stałego partnera to raczej większość idzie na tabletki lub plastry i nie bawi się w gumki ;>
Mószka napisa³/a:
Wolałabym sama za to płacić.

A ja nie! Bunt. I wcale chyba nawet nie chodzi o kase, tylko o poczucie odpowiedzialności, chcę żeby też się jakoś przykładał do tego no... a nie traktowanie tego jako obowiązek kobiety.

Ostatnio moja kumpela była u ginekologa który zaproponował jej nowe tabletki anty, na bazie ziół itp podobno nowość, ona pyta czy drogie, na co uzyskała odpowiedzieć, że lekarz nie wie, ale raczej nie. Poszła z tym do apteki, i............. opakowanie na miesiąc kosztowało..... 300zł!!! Oczywiście odmówiła. Taka ciekawostka :D

Mószka napisa³/a:
Ale z drugiej strony mężczyźni zazwyczaj fundują kolacje, kino itp.

Zazwyczaj to w takich sytuacjach jest zrzuta, lub raz Ty płacisz za kino raz ja. Przynajmniej ja tak to praktykuje.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2009-10-25, 11:11   

Mazin napisa³/a:
Różnica mała w cenie ;)

No nie sądzę... Tzn w sumie to zależy od tego jak często się uprawia seks :D
Mazin napisa³/a:
Poza tym jak się ma stałego partnera to raczej większość idzie na tabletki lub plastry i nie bawi się w gumki ;>

Niby tak, ale znam od groma osób, które wcale tak nie sądzą.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group