Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
ZS Strzelec - OSW
Autor WiadomoϾ
Szumi
[Usuniêty]

  Wys³any: 2006-08-14, 13:40   ZS Strzelec - OSW

Czy ktoś z was jest Strzelcem ?? Może chce zostać ?? A moze nawet nie wiesz ,,co to jest ten strzelec ?? ,, A ja wam powiem bardzo ciekawa sprawa. Bardzo fajni ludzie. Możliwośc zrobienia czegoś czego nie kazdy może. I pożyteczne spożytkowanie wolnego czasu.


Pozdrawiam Szumi :beer:


PS Zapewne bedziecie mieli dużo ptań. Pytajcie postaram się odpowiedziec na wszystkie.
Możecie pytac o broń, taktyke itd. jdnym slowem wszystko zwiazane z militariami oraz survivalem.
Ostatnio zmieniony przez Agentka 2006-08-15, 11:22, w ca³oœci zmieniany 2 razy  
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2006-08-14, 14:56   

jakiego typu jestes strzelcem.. czy to jest sport czy jest to cos bardziej powaznego typu wojsko itp. ??
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Szumi
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-08-14, 15:05   Jestem..

Jestem strzelcem typu coś jak jak jednostki szybkiego reagowania. komando. Pisze o tym wlasnie teraz gdyż w większości jednostek w Polsce zbliża się czas naboru do ZS Strzelec - OSW. W calej Polsce strzelców jest okolo 2000 z czego grupa wyklarowana podejrzewam że wynosi 1500. Jeżeli chcialbyś się zaciąnąć ?? lub masz jakies pytania pytaj bo wiem na ten temat naprawde dużo. W chwili gdy przychodzisz na Strzelca pierwsze 6 miesiecy to tzw. okres próbny wktórym jest po prostu przeje..... ostatnio przeprowadzano nabór w jednej z jednostek to na 60 chętnych przeszlo 2 jednakże sytuacja ta już nigdy się nie powturzyla srednio przechodzi 6, 8 osób dostajesz mundur przydzielaja Ci oporzadzenie, bron itd. Przechodzisz szkolenia. Są spadochronowe dla pletwonurków taktyki czarenj i zielonej itd.

pozdrawiam Szumi :beer:
Ostatnio zmieniony przez buziaczek 2006-08-14, 15:18, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2006-08-14, 15:29   

:o no nieźle...
ja kiedyś na jakimś obozie harcerskim strzelałam z wiatrówki i całkiem nieźle mi szło...
no i miło wspominam tez zabawę w paintball :wink: ale to jako zagospodarowanie wolnego czasu...
strzelcem to raczej nie będę, studiuję...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Szumi
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-08-14, 15:44   Strzelec

Strzelec to sluzba ochotnicza. W każdej chwili mozesz odejść i wielu odchodzi badz na wlasna prosbe zostaje zawieszony zewzgledu na wlasnie np. nauke czasem tez zostaja po prostu wywalani. Cóż moje podejscie do harcerzy jest bardzo sceptyczne. A i rzeczywiście strzelanie to frajda ale jesli o to chodzi to ja mam na myśli większe kalibry niż 5mm kalibry wiatrówek na Strzelcu strzelasz najcześciej z AK 47 (7,62mm) Broni krótkiej. Często z broni ćwiczebnej KBKS. A Paintball to jest super zawsze lepiej dac chlopcą w ręke pistolet na farbe i zobaczyć jak sobie z tym poradza a dopiero potem prawdziwą broń.


Pozrawiam Szumi
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2006-08-14, 16:03   

...nie byłam ani nie jestem harcerką :| , parę lat temu znajomi mnie na obóz wyciągneli i z nimi bawilam się nieźle i tyle... Ja tam się do strzelania nie nadaję, bo jakbym broń dostała to... oj biedni moi wredni byli faceci... :lol:
Pozdrawiam
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Szumi
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-08-14, 16:07   Dobre

Hahaahaha dobre stwierdzenie. Ale broni nie dostajesz do domu jest w magazynie w jednostkach. Najwięcej broni to atrapy cwiczebne dla mlodych czlonków którzy przychodza i zaczynają szkolenie.


Pozdrawiam Szumi
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2006-08-14, 18:17   

AK 47

to jest chyba bardzo "ostra" bron z tego co sie domyslam ?? :>
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Szumi
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-08-14, 18:21   

cichy napisa³/a:
AK 47

to jest chyba bardzo "ostra" bron z tego co sie domyslam ?? :>


Tak. jest to Karabin szturmowy rosyjskiej myśli. O skutecznym zasięgu razenia 300m. Ale w rękach profesjalnego strzelca nawet 400m jego kaliber to 7,62 okreslil bym ten kaliber mianem uniwersalny. Magazynek jest pudelkowy na 30 pocisków. Caly karabin waży 4,5 kg. Ma możliwość strzelania ogniem automatycznym oraz polautomatycznym. Jesli chcesz wiedzieć coś więcej pytaj.


Pozdrawiam Szumi :beer:
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2006-08-14, 18:24   

Ja chciałabym zostać snajperką...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Szumi
[Usuniêty]

  Wys³any: 2006-08-14, 18:42   Snajperka

Mazina napisa³/a:
Ja chciałabym zostać snajperką...


Snajperką powiadasz... Jeżeli już to musisz mieć idealny wzrok i byc bardzo opanowana po drugie snajperki są bardzo ciężkie. Ale mają dużą sile i zasięg średni 2000m.


Pozdrawiam Szumi
 
 
Å»abka 
I'm schisopremic



Imiê: Monika
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2006-08-14, 18:46   

Hmm..mnie jakos to całe strzelanie nigdy nie kręciło a mam w domu kilka broni,w tym wiatrówke i jeszcze jakieś dwie ale to nie wiem jakie,nie znam się na tym kompletnie :P
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2006-08-14, 18:49   

Szumi napisa³/a:
Snajperką powiadasz... Jeżeli już to musisz mieć idealny wzrok i byc bardzo opanowana po drugie snajperki są bardzo ciężkie. Ale mają dużą sile i zasięg średni 2000m.

To kiepsko mam słabe ręce, ale o tej snajperce mówiłam całkiem poważnie.

Za dużo planów na tak krótkie życie :(
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Szumi
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-08-14, 18:52   

Å»abka160 napisa³/a:
Hmm..mnie jakos to całe strzelanie nigdy nie kręciło a mam w domu kilka broni,w tym wiatrówke i jeszcze jakieś dwie ale to nie wiem jakie,nie znam się na tym kompletnie :P


Otóż nie ma się co dziwić większoć dziewczyn strzelanie nie kręci, co nie znaczy że wszystkie. Są takie dziewczyny, które są bardziej zaparte i lepiej strzelają niż faceci. A jeżeli chodzi o wiatrówki to jest to typ broni taki bardziej do rekreacj, co oczywiście nie znaczy że taką bronią nie okaleczylasbyś czy zabila czlowieka jest to broń jak każda inna i skutki jej zlego uzycia moga byc takie same jak w przypadku karabinów. Jednakże wiatrówki nie ma co porównywac z takim karabinem szturmowym jak AK 47, który opisalem powyzej. Czy z karabinem M-16 który jest na wyposażeniu armii amerykańskiej w Iraku.


Pozdrawiam Szumi :beer:

[ Dodano: 2006-08-14, 19:00 ]
[ Dodano: 2006-08-14, 18:59 ]
Mazina napisa³/a:

To kiepsko mam słabe ręce, ale o tej snajperce mówiłam całkiem poważnie.
Za dużo planów na tak krótkie życie :(


Cóż masz przed sobą pewnie jeszcze wiele pięknych lat życia. Nigdy nie rezygnuj z marzeń i tego co chcesz robić. A jezeli już naprawdę chce strzelać ze snajperek proponowalbym Ci wiatrówkę z lunetą. Nic innego nie moge bo na posiadanie w polskim domu broni o sile większej niż 17j trzeba mieć zezwolenie. A posiadanie karabinów i snajperek (pisze tu juz o takich powaznych broniach) jest zabronione.


Pozdrawiam Szumi :beer:
Ostatnio zmieniony przez Szumi 2006-08-14, 19:00, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2006-08-14, 19:26   

Cytat:
Cóż masz przed sobą pewnie jeszcze wiele pięknych lat życia. Nigdy nie rezygnuj z marzeń i tego co chcesz robić. A jezeli już naprawdę chce strzelać ze snajperek proponowalbym Ci wiatrówkę z lunetą. Nic innego nie moge bo na posiadanie w polskim domu broni o sile większej niż 17j trzeba mieć zezwolenie. A posiadanie karabinów i snajperek (pisze tu juz o takich powaznych broniach) jest zabronione.

Nie chce być amatorką, chce być zawodową snajperką.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group