Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Osoba nie palÄ…ca/pijÄ…ca czy gorsza?
Autor WiadomoϾ
Dark Angel 
Dark Angel



Do³¹czy³: 22 Maj 2006
Posty: 1127
Wys³any: 2006-08-21, 07:50   Osoba nie palÄ…ca/pijÄ…ca czy gorsza?

Co myślicie o osobach, które nie palą papierosów, nie piją alkoholu?
Są lepsi? Są gorsi? Nie ma to różnicy...
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2006-08-21, 08:34   

Jest to ich wybór i na pewno to nie sprawia, że są lepsi, fakt są inni ale nie lepsi :) Ogólnie nie ma to różnicy w ocenianiu jedyne co mogę powiedzieć to to, że ich podziwiam.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2006-08-21, 09:17   

Dla mnie nie sÄ… ani lepsi, ani gorsi, po prostu nie pijÄ… albo nie palÄ…...
Jeśli postanowienia dotrzymują, to na dodatek można powiedziedzieć o ich stanowczości.
Osobiście nie palę w ogóle papierosów, a alkohol jeśli piję to okazyjnie, ale z tego powodu nie czuję się ani lepsza, ani gorsza, na inna. Na pewno cenię takich ludzi, ale to nie kryteriumm wg którego szukam znajomych, tylko każdego indywidualna (słuszna!!?) decyzja...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2006-08-21, 09:20, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2006-08-21, 10:04   

Nie ma to różnicy.
Każdy ma wybór - pijesz albo nie, palisz albo nie - a podejmując decyzję liczy się z ewentualnymi kosekwencjami.
Ot, cała filozofia. :)
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
omlet 



Do³¹czy³: 05 Cze 2006
Posty: 360
Wys³any: 2006-08-21, 11:04   

kto z nami nie wypije tego we dwa kije :)
_________________
żołnierze idealni
 
 
Szumi
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-08-21, 12:35   

Tzn. u mnie wygląda to tak że z mojego grona nie ma osoby nie pijącej zaś jest troche nie palących. W dzieszejszym świece to czy ktoś malo pije czy wogóle nie pali jest oznaką iż dana osoba mimo że alkohol czy fajki sa ogolnodostepne i duzo osób w okol danej osoby obraca się wokol uzywek oznacza to że ma bardzo silną wole, nie ulega naciską ze strony innych ma wlasne zdanie wiec i też ma wysoka samoocenę co sprawia że na tle innych osób jest dość wyjątkowa. Osobście Panie, które palą papierosy i dużo piją odpychają mnie od siebie.


Pozdrawiam Szumi
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2006-08-21, 13:43   

Szumi napisa³/a:
oznacza to że ma bardzo silną wole


wiesz, nie pale, czasem sobie wypije ale nie powiem raczej o sobie ze mam silna wole.. oj niestety ;/
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Pica 


Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wys³any: 2006-08-21, 19:12   

Nie uważam że jesli ktos od czasu do czasu sobie cos wypije, że popełnia grzech..z drugiej strony ja wole jeśli ktoś pije i pali umiarkowanie.Sama piję okazjonalnie, nie palę wcale , i musze przynzać że nie spotyka to się z apobratą. ;/
 
 
 
Blanca 
niezależna



Do³¹czy³a: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Sk¹d: Blancostok
Wys³any: 2006-08-21, 19:53   

Przyznam się, że podziwiam osoby, które w ogóle nie piją i nie palą.. W życiu nie powiedziałabym, że są one gorsze. Przynajmniej w jakimś stopniu dbają o swoje zdrowie ;-)
Ja także pije tylko okazyjnie, gorzej jest u mnie z paleniem .. ;\ Nie powiem, że nie mam silnej woli, bo to, że ostatnio znowu zaczęłam palić, nie znaczy, ze nie potrafiłam odmówić znajomym, ze nie chciałam stracić twarzy nie paląc..
I tak mogę powiedzieć, że się z tym jak na razie ukrywam, bo w moim towarzystwie nikt mnie za to nie pochwali ;\
 
 
 
Pica 


Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wys³any: 2006-08-21, 20:02   

To jest właśnie tak,ludzie myślą żę ktoś nie pije lub nie pali bo brak mu odwagi.Nie. Po prostu, jeśli chodzi o alkohol, powinien on być pity okazjonalnie, taki stan, upojenie totalne, jest dobry tylko na wyjatkowe okazje i podkreśla sytuację..a fajki? Sa po prpstu ososby którym nie pasuje ich zapach i smak, i tyle..
 
 
 
ajs 



Imiê: Barbara.
Do³¹czy³a: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wys³any: 2006-08-21, 21:30   

Eh....

nie uważam ich ani lepszych ani gorszych!
tak naprawdę ja nie patrzę z tej strony na ludzi...zawsze ale to zawsze chcę patrzeć na wnętrze, bo to tam są piękne krajobrazy człowieka (:
co do ludzi niepalących i niepijących itp....to mam mały szacunek....że widzą to, że takie rzeczy tak naprawdę do życia są im niepotrzbne, że zrozumieli to i że nie wstydzą się w swojej filozofii
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2006-08-22, 10:00, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sel 


Imiê: Wojtas
Wiek: 36
Do³¹czy³: 21 Lip 2006
Posty: 103
Sk¹d: Katowice
Wys³any: 2006-08-22, 07:44   

Bez różnicy są, i podziwiam takie osoby :)
_________________
Nie sztuką jest zabić muche na przedniej szybie, sztuką jest to zrobić na szybie bocznej :) RAJD TO RAJD ! :]
 
 
 
MeRQuR 


Do³¹czy³: 11 Sie 2006
Posty: 144
Wys³any: 2006-08-22, 07:52   

Jeżeli chodzi o palenie, to w swym życiu nigdy nie spaliłem całego papierosa, ale kilka razy pociągnełem bucha ... w sumie nie potrzebnie :(

A o picie, to strasznie dużo piłem (przynajmniej jak dla mnie) i teraz już zaliczam się do nie pijących (no raz na 3 miesiące pije leciutko). Całkiem dobrze mi z tym idzie i ciesze się.

O innych, to sądze że jak ktoś np. nie wypił nigdy w życiu, to tak troche dziwne, ale jednak nie trzeba przecież wszystkiego próbować. Podziwiam ludzi, co kiedyś np. pili/palili i już przestali, bo jak widze kilka znajomych co oni z sobą robią przez papierosy, i jak nie mogą wytrzymać bez jednego na jakiś czas, to aż ręce opadają :(
 
 
 
Blanca 
niezależna



Do³¹czy³a: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Sk¹d: Blancostok
Wys³any: 2006-08-22, 10:31   

MeRQuR napisa³/a:
jak widze kilka znajomych co oni z sobą robią przez papierosy, i jak nie mogą wytrzymać bez jednego na jakiś czas, to aż ręce opadają :(

To właśnie nazywa się uzależnienie...
dobrze komuś tak mówic, ale weś to rzuć. Tak szybko się nie da...

A wracając do tematu, moi rodzice to abstynenci. W ogóle nie piją alkoholu.. Bardzo ich za to ( i nie tylko za to) szanuję.
 
 
 
MeRQuR 


Do³¹czy³: 11 Sie 2006
Posty: 144
Wys³any: 2006-08-22, 12:00   

No się domyślam, że bardzo ciężko ... ale niektórzy tak naprawde nie starają się nawet rzucić nałogu ... to jest troche przykre, bo kumplom ściemniają że się stara :( (niby rzuca palenie, a z miesiąca na miesiąc coraz bardziej pali - ostatnio nawet już bez filtrów).

Ja mam takie dziwne podejście, że osoba która nigdy nie zapaliła i nie chce palić to jest super normalnie. Ale jak ktoś nie pije, i nie pił nigdy to tak troche nie moge zrozumieć :(
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group