Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Osoba nie palÄ…ca/pijÄ…ca czy gorsza?
Autor WiadomoϾ
Blanca 
niezależna



Do³¹czy³a: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Sk¹d: Blancostok
Wys³any: 2007-12-26, 14:00   

Aj, zaznaczałam jako Barbossa :? , przepraszam już poprawiłam :*
 
 
 
Nena 



Do³¹czy³a: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wys³any: 2010-06-02, 11:50   

Nikt nie jest wstanie przekonać mnie do palenia papierosów. Szkoda zdrowia.
Z alkoholem znajomi nauczyli się że nie piję prawie wcale. Ewentualnie raz od święta (dosłownie) jakiś słaby, bardzo słodki drink. I nikt nie ma o to problemu. Wręcz przeciwnie, w większości przypadków spotkałam się z bardzo pozytywną opinią społeczeństwa. Umiem się bawić bez alkoholu i dobrze mi z tym. Jakoś nie czuję potrzeby szpanowania ile to ja potrafię wypić lub czego to ja nie piłam.
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2010-06-18, 18:04   

:o Jeszcze nie wypowiadałam się w tym temacie. łiiiiiiiiiiiiiłiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Jeżeli ktoś nie pali, nie pije bo ma takie zasady, to jak najbardziej darzę taką osobę wielkim szacunkiem.
Co więcej bardzo bym nie chciała aby np. moje kochanie paliło papierosy i nadużywało alkoholu.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Do³¹czy³: 22 Lis 2008
Posty: 772
Sk¹d: ZabÅ‚ocie
Wys³any: 2010-06-21, 14:39   

Mietek napisa³/a:
wypowiadałam
Mietek napisa³/a:
bym nie chciała

o.O wut? Zmieniłeś płeć?

Co do mnie, to fajnie jak ktoś ma takie zasady. Co więcej, denerwuje mnie bardzo jak ktoś próbuje namówić takie osoby do spróbowania. ;/
Mam szacunek i wiem, że jak ktoś potrafi odmówić w towarzystwie, to na pewno jest do tego przekonany.
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imiê: AÅ›ka
Do³¹czy³a: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Sk¹d: dzisiaj tu jutro tam
Wys³any: 2010-07-16, 14:38   

Nie palę i nigdy nie paliłam, bo uważam, że szkoda na to zdrowia, jak i pieniędzy :wink: . Alkohol też rzadko piję :-P . Ale nigdy nie uważam się jako ta gorsza, czy też lepsza od osób pijących/ palących. Takie podziały a bezsensowne.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
adunia17 
pysznie...


Imiê: Adrianna
Do³¹czy³a: 06 Wrz 2010
Posty: 23
Wys³any: 2010-09-06, 14:52   

Nena napisa³/a:
Nikt nie jest wstanie przekonać mnie do palenia papierosów. Szkoda zdrowia.
Z alkoholem znajomi nauczyli się że nie piję prawie wcale. Ewentualnie raz od święta (dosłownie) jakiś słaby, bardzo słodki drink. I nikt nie ma o to problemu. Wręcz przeciwnie, w większości przypadków spotkałam się z bardzo pozytywną opinią społeczeństwa. Umiem się bawić bez alkoholu i dobrze mi z tym. Jakoś nie czuję potrzeby szpanowania ile to ja potrafię wypić lub czego to ja nie piłam.


Ja mam tak samo, dziwie się osobą, które zniszczyły swoje zdrowie paleniem, tylko po to by komuś zaszpanować, np będąc teraz w 3 klasie gimnazjum, widzę jak pierwszaki zmieniają się w drugiej klasie. Ta chęć szpanu, czego to ja nie paliłam, czego nie wypiłam, mnie przeraża, bo to jest totalna głupota.
_________________
'Bo gdyby istniało wehikuł czasu, to mogłabym cofnąć się te osiem miesięcy w tył, a wtedy życie potoczyłoby się inaczej...'
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2010-09-06, 19:38   

Ja też mając 15 lat nie paliłam, i w sumie do tej pory nie palę nałogowo... czasem do alkoholu ale zdecydowanie nie jest to dla szpanu. :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
  Wys³any: 2010-11-02, 21:21   

Nigdy nie paliłem trawki lub tytoniu (czasem niestety biernie ;( ) oraz nigdy nie piłem alkoholu!! ani niczym innym się nie trułem, nie truję i daj Bóg nie będę truł :)

"Nie pij Kuba do Jakuba, ani do Michała,
Bo od wódki, rozum krótki, a w tym bieda cała.
Każdy przyzna że trucizna, nikomu nie służy,
Precz więc z wódką, piwem - trutką, wszyscy żyjmy dłużej!
Bo my nie pijacy, my dzielni Polacy!"
:p

Jednak nie zyskało to akceptacji... :( Ludzi boli, gdy widzą że ktoś kontrastuje z ich wadami...i chcą zaraz zgnoić do swojego poziomu (i to kalolicy!).
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
Ostatnio zmieniony przez gandi 2010-11-02, 21:27, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2010-11-02, 21:31   

gandi napisa³/a:
Jednak nie zyskało to akceptacji... :( Ludzi boli, gdy widzą że ktoś kontrastuje z ich wadami...i chcą zaraz zgnoić do swojego poziomu (i to kalolicy!).
jakby katolicy jacyś lepsi mieli być od reszty :P
gandi napisa³/a:
Ludzi boli, gdy widzą że ktoś kontrastuje z ich wadami
ja raczej widzę w tym to, że źle się czują z tym, że ktoś absolutnie wszystko pamięta z ich czasem głupich zachowań :) Ja tam się czepiam tylko jak widzę, że ktoś zrzędzi. Np. siedzi taka bida i truje tyłek wyzywając wszystkich od alkoholików z powodu tego, że piją a jemu\jej alkohol nie smakuje ;]
Moja dobra znajoma nie tyka alkoholu od ponad pół roku z przyczyn zdrowotnych. Nie ma problemu by gdzieś wyjść, nie zrzędzi ani marudzi. Ludzie nie lubą gdy im się wytyka cokolwiek ;)
gandi napisa³/a:
Ludzi boli, gdy widzą że ktoś kontrastuje z ich wadami

przez to, że traktujesz to jako wadę. Reszta odbiera to jako atak na swoją osobę, a nie poczuwają się do braku w swojej osobie :)
Moje kochanie niestety jest "typem namawiającym" ale się oducza powoli. On wychodzi z założenia, że większość niepijących nie pije bo się boi zdemaskować. Po alkoholu ciężko zachować maski, które sobie na co dzień nakładamy.
_________________

 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
Wys³any: 2010-11-02, 21:43   

btw. katolicy to teoretycznie chrzescijanie, czyli powinni być tolerancyjni...

ja nikogo nie obrażam, tylko proszę żeby pili (palili) szybciej (wiecej), bo chciałbym zdążyć na ich pogrzeb :p

a jaka jest definicja alkoholika? - to człowiek który nie zauważa że pije czy że pije alkohol?
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imiê: Natalek
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Sk¹d: uć
Wys³any: 2010-11-02, 21:50   

gandi napisa³/a:
a jaka jest definicja alkoholika? - to człowiek który nie zauważa że pije czy że pije alkohol?

znalazłam taką definicję
Cytat:
Alkoholizm jest to okresowe picie alkoholu w celu doznawania jego działania psychicznego, a czasem także dla uniknięcia złego samopoczucia, wynikające z jego odstawienia. Istotą tej choroby jest więc psychiczne i fizyczne oraz społeczne uzależnienie od środka narkotycznego jakim jest alkohol. Osoba, która sięga po alkohol często robi to podczas różnego typu spotkań towarzyskich, pod presją grupy lub z własnej woli w ten sposób uzależnia się społecznie . Dobre samopoczucie po wypitym alkoholu powoduje coraz większą chęć picia, stopniowo przeradza się ona w pragnienie i w żądzę uzależniając psychicznie. Coraz częstsze "zaglądanie do kieliszka" i coraz większe ilości spożywanego alkoholu prowadzą w konsekwencji do wbudowania cząsteczek C2H5OH do cyklu metabolicznego organizmu powodując ubezwłasnowolnienie fizyczne
czyli alkoholik to osoba, która jest psychicznie bądź fizycznie uzależniona. Osoba pijąca to nie jest alkoholik tylko osoba pijąca ;) Nie znam żadnego alkoholika.
_________________

 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
Wys³any: 2010-11-03, 19:00   

Taka jedna napisa³/a:
Osoba pijąca to nie jest alkoholik tylko osoba pijąca Nie znam żadnego alkoholika.
"Osoba pijąca" to brzmi nie fachowo, jakby człowiek bałby się przed sobą do prawdy przyznać... :p

Ostatnio słyszałem że brytyjscy (albo belgijscy) naukowcy, zbadali alkohol z porównaniu z narkotykami i okazał się najbardziej trujący...

btw. z tym pogrzebem to żart, poprostu smutno jak ktoś sam się truje :(
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Do³¹czy³: 22 Lis 2008
Posty: 772
Sk¹d: ZabÅ‚ocie
Wys³any: 2010-11-06, 10:36   

Ja nie uważam, że się truje. W sumie to nie bardzo interesuję się moim zdrowiem i nic mi nie jest nadal.
Co do alkoholika - jest to człowiek, który pije, ale nie widzi tego, że ma z tym problem. Zazwyczaj ma to związek z zaniedbywaniem obowiązków i osób najbliższych ze względu na potrzebę wypicia.

A i jak będę mieć rodzine, to nie bede tyle pić. Teraz są studia, więc nie mam skrupułów. Jest fajnie.

A tego gandi to nie rozumiem w ogóle.
Cytat:
Ludzi boli, gdy widzą że ktoś kontrastuje z ich wadami...i chcą zaraz zgnoić do swojego poziomu

Co chciałeś przez to wyrazić? Że ktoś kogoś namawia?;> Jeśli ktoś nie pije to nawet jak byś go 3 dni namawiał to się nie napije, więc w czym problem?
 
 
 
Crazy 



Wiek: 33
Do³¹czy³: 06 Cze 2011
Posty: 32
Wys³any: 2011-06-06, 17:13   

Ja podziwiam osoby, które nie piją alkoholu. Palić to sam nie palę, ale alkohol piję, ostatnio rzadziej, bo Moje Kochanie ma z tym problemy, że za dużo...
_________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
- Adam Mickiewicz
 
 
 
grandiose 
zagubiona



Imiê: Magdalena
Wiek: 27
Do³¹czy³a: 10 Lip 2011
Posty: 66
Sk¹d: z zaÅ›wiatów
Wys³any: 2011-07-21, 22:46   Re: Osoba nie palÄ…ca/pijÄ…ca czy gorsza?

Dark Angel napisa³/a:
Co myślicie o osobach, które nie palą papierosów, nie piją alkoholu?


Podziwiam ich silną wolę i asertywność.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group