Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Rozciąganie. (+joga)
Autor Wiadomo
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imi: Maciek
Wiek: 34
Doczy: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skd: Gdynia
Wysany: 2007-09-03, 12:04   

Eos! Mam mega prośbę :) Możesz powiedzieć coś o prawidłowym oddychaniu? :> Bo wiem, że to jest klucz do rozciągania, a ja instynktownie nie oddycham jakoś przy mocniejszym rozciąganiu :]
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-09-03, 13:25   

Przy rozciąganiu nie, musisz oddychać rytmicznie po prostu.. spokojnie, swoim tępem. Przy ćwiczeniach typu brzuszki, pompki... to ma większe znaczenie. ^__^
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imi: Maciek
Wiek: 34
Doczy: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skd: Gdynia
Wysany: 2007-09-03, 13:40   

Oddychanie zawsze ma znaczenie. Szczególnie podczas jogi...

Warto poczytać :) http://www.aquarius.4me.pl/oddychanie.html
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-09-06, 00:11   

Maciooj napisa/a:
Możesz powiedzieć coś o prawidłowym oddychaniu?

No jasne, zaraz daje wykład :D

Maciooj napisa/a:
Oddychanie zawsze ma znaczenie. Szczególnie podczas jogi...

Dokładnie!

Podczas jogi uczymy się tzw świadomego oddychania, które pozmaga połączyć fizyczność i psychikę poprzez ich wewnętrzne odczuwanie. Czyli stabilizację i harmonię, która jest priorytetem jogowania ^^ Przede wszystkim trzeba wyobrazić sobie całą drogę, którą pokonuje powietrze w naszym organiźmie. Najpierw nos, gardło, krtań, tchawica. Powietrze dostające się do oskrzeli. W końcu analizujemy wymianę gazową w pęcherzykach płucnych i rozprzestrzenianie się tlenu w układzie krwionośnym do wnętrza całego ciała. Ciężko opisać mi moje subiektywne odczucia podczas takiego treningu ... w każdym razie czuję świadomość mojego ciała, rozluźnienie (które jest tu bardzo ważne), jedność i spokój.


Ale wiesz, są też inne metody. No, może nie tyle co metody, tylko sposoby. Ostatnio słyszałam o rebirthingu ^^

I już tak bardziej standardowo :

Cytat:
ĆWICZENIE PEŁNEGO JOGOWEGO ODDECHU

Pozycja podstawowa.

Leżymy na plecach, nogi są lekko rozsunięte, ręce swobodnie leżą obok ciała, dłonie skierowane są w górę. Zamkniemy oczy. Całe ciało jest rozluźnione.

Wariant A:
- Z wdechem powoli przesuwamy ręce w bok i do góry nad głowę. Ćwiczenie rozpoczyna się wdechem do brzucha - równocześnie z ruchem rąk -następnie przechodzi do klatki piersiowej i do górnej jej części w okolice obojczyka.
- Z wydechem powoli przesuwamy ręce w stronę ciała. Świadomie zaczynamy wydychać najpierw z okolic obojczyka, następnie z klatki piersiowej na końcu z brzucha, wciągając go. Powtarzamy pięć do dziesięć razy, głęboko odczuwamy oddech i staramy się, aby był on możliwie najgłębszy i płynny.

Wariant B:
- Z wdechem powoli podnosimy ręce wysokim łukiem do góry i położymy ręce za głową na podłodze, dłońmi skierowanymi do góry.
- Z wydechem tym samym sposobem wrócimy ręce z powrotem na podłogę i położymy koło ciała dłońmi skierowanymi na dół.
Powtarzamy pięć do dziesięć razy, głęboko odczuwamy trzy typy oddychania (brzuchem, klatka piersiową, górną częścią klatki piersiowej w okolicy obojczyka) i obserwujemy, ja się nasz oddech, już po tak krótkim ćwiczeniu oddechowym, pogłębił i zwolnił.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
rastabanan
sex and violence!



Imi: Ania
Wiek: 38
Doczy: 29 Pa 2007
Posty: 76
Skd: Mińsk Maz.
Wysany: 2007-10-31, 08:56   

Przez długi czas ćwiczyłam jogę i pilates.Chwilowo zrobiłam sobie przerwę. Ćwicząc naprawdę można się nauczyć pokory wobec swojego ciała, poznać jego możliwości i granice wytrzymałości. Zwiększa się świadomość jego pracy, jak słusznie ktoś napisał, uczymy się świadomego oddychania. Joga i pilates mają głęboki związek między ciałem a życiem duchowym i emocjonalnym, ćwiczenie pomaga dotrzeć do negatywnych emocji, które gromadzą się w naszym ciele i dzięki powolnemu wykonywaniu różnych pozycji pozwalają uwolnić ciało od negatywu i wyzwolić w umyśle stan relaksacji. Sters powoduje napięcie mięśni, ich rozluźnienie prowadzi do uczucia spełnienia ;) Ważne jest by pamiętać o oddechach i ich regularności. Tu nie spieszymy się, wszystko wykonujemy w koncentracji pełnej i bez zbędnego obciążenia fizycznego. Nie męczymy się, gdyż prawidłowe wykonywane ćwiczenie odpręża...
Przy oddychaniu należy zwrócić uwagę, by oddech był głęboki, staranny, powietrze nabieramy nosem pełnym wdechem, trzymamy kilka sekund w płucach wypuszczamy ustami z jak największą siłą.
_________________
zobacz sam jaka ona jest sama...
 
 
 
anulaaa 
włosy mi się pokręcą


Imi: Ania
Wiek: 30
Doczya: 23 Pa 2007
Posty: 26
Skd: z mojej szklanki :P
Wysany: 2007-12-15, 19:45   

Rozciągałam się.... kiedyś, ale przerwałam bo mi sie nie chciało :-P ale na początku zapał i chęci były no ale się skończyły.
_________________
To, że człowiek skacze przez kałuże,
nie jest oznaką zdziwaczenia,
A różowe okulary,
chronia nie tylko przed słońcem....

na dnie.....
 
 
 
patisss
[Usunity]

Wysany: 2008-04-14, 19:23   

:? wy macie fajnie bo możecie sie rozciagac a ja choc bym chciala to nie moge. ostatnio obiecalam sobie rozciagac sie codziennie :spoko: ale przy pierwszym razie nadwyrezylam sobie sciegno :( :( :( a wiec korzystajcie poki czas!!!pozdro
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imi: Maciek
Wiek: 34
Doczy: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skd: Gdynia
Wysany: 2008-04-18, 21:34   

bo trzeba się dobrze rozgrzać! pół godzinki biegania z innymi wysiłkowymi ćwiczeniami i do roboty! a tak przy okazji morsy muszą rozgrzewać się 2 godziny przed wejściem do wody, także każdy może nim zostać :P
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2008-04-19, 13:43   

Maciooj za rozgrzewkę może też robić ciepły prysznic. To tak dla tych leniwych, którzy ćwiczeń wysiłkowych nie lubią, za to rozciąganie owszem :)
 
 
 
Szalony Szeryf
[Usunity]

Wysany: 2008-04-20, 15:15   

Jogę miałem na uczelni, ale podchodziłem do niej sceptycznie na początku.
Szybko się przekonałem i choć osobiście mi się nie chce, to wierzę w jej "boskie" działanie dla organizmu.
Ale te niektóre pozycje... jak w cyrku :D
Pamiętam do dzisiaj: obciągnij palce, usztywnij kolana... ;D
 
 
coco 
zapracowana tanecznie.



Imi: Nat
Wiek: 32
Doczya: 08 Lip 2008
Posty: 21
Wysany: 2008-07-31, 16:42   

kocham rozciąganie<3
w sumie do szpagatu,sznurka czy innych akrobacji nie muszę się rozciągać ponieważ jestem rozciągnięta bardzo dobrze ale lubię to robić.co do jogi nigdy nie ćwiczyłam ale może kiedyś spróbuje. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-07-31, 21:52, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Impulsywna
[Usunity]

Wysany: 2008-08-31, 21:17   

Ja rozciąganie też lubię, jak stoję, czy coś tam robię na stojąco, to i przy okazji jakieś ćwiczenie zrobię.
A, przed wysiłkiem to bardzo pomaga, bo na drugi dzień aż tak nie boli :D
A jogi nigdy nie ćwiczyła, a chciałabym...... :)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group